Nový profil

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Lomax
Lomax 31.01.2013 v 21:01

Děkuju RUW.


A potom ten žádaný text v jednom z mnoha fontů:

http://2i.cz/09ccd0fa29

Text příspěvku byl upraven 31.01.13 v 21:24

RADOST
RADOST 31.01.2013 v 21:31

Lomax: Podle mne je nejlepší první návrh loga s tou knihou. Nejvíc vystihuje styl i účel databáze - knihy, čtečky i katalogizace údajů, kterou DK poskytuje, jsou také hranaté. Obrázek knihy nejlépe vystihuje hlavní obsah DK. U třetího návrhu loga jsou potlačena písmena, která se již jako zkratka vžila. Stuha zřejmě symbolizuje provázanost a ucelenost informací, ale trochu se "bije" se současnou úpravou databáze, která je přehledná a líbí se mi.

Mako123123
Mako123123 31.01.2013 v 21:38

súhlasím s RADOST: najviac z toho sa mi páčilo to prvé s tou knižkou- bolo to jasné a presné tak ako knihy sú (tzv: pravouhlé, tvarované do podoby tehál) bez strarca čo by zasa nemnohých asi trocha uražalo (?) nielen starí ludia čítajú... takže také škatulkovanie sa asi viacerým moc nebude lubiť. to 1. bolo asi naj i ked ja by som ešte taký detail: to D a K v názve databazeknih.cz ešte aj to aspon farebne zvýraznil nech je tam vidno tá prepojenosť nazvu databazeknih.cz s tými inicialkami DK ktoré je nad knihou. Inak mne sa lúbi to aj toto čo je aktualne, ja sa nestažujem len teraz by som rád vyjadril že ani to tvoje (hlavne to 1.) neni zlé...
...
až ked si dal tie návrhy na logá som konečne pochopil čo tými mnohými príspevkami myslíš

Text příspěvku byl upraven 31.01.13 v 21:41

Lomax
Lomax 31.01.2013 v 22:53

Další varianta s vavřínovím věncem jako symbolem . . . uhodnete čeho?

http://2i.cz/fbeef2d80b


Dane, nic ve zlém. Trošku jsem veřejně zapochyboval o tvých schopnostech, ale sám dobře vím, že něco navrhnout není vůbec lehké. Ba naopak. Nemám problém se omluvit a také tak teď činím. Vidíš zde mé malé návrhy, tak se do budoucna můžeš inspirovat a sám něco vymyslet. Nepochybuji, že i něco lepšího. Jak už jsem psal výše, tak mé návrhy jsou pouze inspirace pro ostatní. Navrhovat finální logo pro DK nechci.

Text příspěvku byl upraven 31.01.13 v 23:07

Captain
Captain 31.01.2013 v 23:13

Ty loga jsou laciny, momentalni stav veci vyborne funguje

Mako123123
Mako123123 31.01.2013 v 23:17

To posledné je asi naj (teda podľa mna) Vidím že je tam i to čo som písal že by mohlo byť- zvýraznené D a K v názve ,,databazeknih.cz,, Toto by som bral (teda samozrejme okrem toho čo je teraz aktualne) pretože aj to je velice dobré a jaksík som si už asi zvykol takže ... čo sa týka toho venca: celkom dobrý nápad ako symbolizovať múdrosť... teda tak som to ja pochopil sprvu, potom ma napadli aj OH ale to sa k databaze kníh asi moc nehodí takže zrejme to má symbolizovať v tomto prípade skutočne tú múdrosť :) :D

Text příspěvku byl upraven 31.01.13 v 23:20


elfos
elfos 31.01.2013 v 23:27

Pokud jde o mne, logo se mi líbí takové, jaké máme. Čisté, originální, elegantní, a s knižním světem. :-)
Neměnila bych ho.

HTO
HTO 31.01.2013 v 23:35

Ani já bych neměnil.

Ostatně dneska tu byla (v reklamě) už i slečna v plavkách!

Dan
Dan 01.02.2013 v 05:29

to Lomax: Tvé návrhy jsou dle mého názoru moc složité, logo má být jednoduché. Mám z toho pocit, že se zabýváš spíše tvorbou ilustrací do knih, než tvorbou log a webdesignů (věta o tom, že nemůžeš ukázat reference je absurdní, stejně jako mylné srovnávání tvůrců grafického programu s lidmi, kteří v něm tvoří (btw. ještě jsem neviděl jedinou firmu, která se tím zabývá a na svých stránkách nemá jedinou referenci. Dokonce pokud nejde o web nějaké hodně velké firmy, bývá přímo na dané stránce odkaz na firmu, která jej vytvořila).

Současný trend (minimálně v tvorbě log a webové grafiky) je zjednodušování. Krásným příkladem je např. firma Microsoft, jejichž nové logo už by snad jednodušší být nemohlo. Čtyři čtverečky a nápis.

Viz odkaz: http://cdn.wegotthiscovered.com/wp-content/uploads/new-microsoft-logo-600.jpg

Mně se současné logo taky líbí a za celou dobu jeho existence mi nepřišel byť jediný e-mail nebo zpráva, že by se někomu nelíbilo (vyjma včera Lomaxe). To je myslím dobrý důvod pro jeho zachování.

Text příspěvku byl upraven 01.02.13 v 10:18

Lomax
Lomax 01.02.2013 v 10:22

danielson:

Tvorba ilustrací je koníček, kterému se věnuji ve volném čase.
Co se týče tvých dalších připomínek, tak si pozorně prostuduj stránky ADOBE a na některé otázky dostaneš odpověď. Porovnáváš zde neporovnatelné aniž by jsi tušil, jak to v mezinárodní firmě chodí. Jinak web zde nenavrhuje jeden člověk, ale tým. Kde chceš na stránkách MS hledat tvůrce webu? :-)
Toto už komentovat nebudu. Firemní politika mezinárodního giganta.

Napsal jsi:
"Mně se současné logo taky líbí a za celou dobu jeho existence mi nepřišel byť jediný e-mail nebo zpráva, že by se někomu nelíbilo"

Krásně to vystihl eraserhead:
"Až do téhle diskuse jsem si loga DK prakticky vůbec nevšiml :-). A že už tu nějaký ten rok chodím"

Komentovat t nebudu.

Co se týče loga MS, tak jsi kouzelník se slovíčky.Nemůžeš ale hochu mezi sebou porovnávat různá loga. Každé logo bude jinak prezentováno. Ach jo. Copak tě nenapadne, že logo, které má MS bude použito na mnoha místech? Krabice,DVD,vlajky,samolepky,oblečení,letáky,prospekty a milion dalších. Zde je jednoduchost nutný základ.

Naopak DK by slušelo trošku složitější logo.
Prezentace bude pouze na této stránce a možná i na tričku. Nevidím důvod pro maximálně jednoduchý motiv.

Za svůj vzor zde předkládám logo CBDB, které je přesně vystihuje můj názor. Podobné logo bych rád na DK uvítal:

http://www.cbdb.cz/

Motiv knihy a zkratka CBDB. Krásně vystihuje vše. To je jednoduchost,chytrost a elegance!


Vidím, že lidé jsou ze současným logem spokojeni, tak není důvod něco měnit. Uvítal bych ale většího avatara, protože tato miniatura je opravdu zbytečně mrňavá. Třeba aspoň jako je to zde. Slavné fórum hardware:
http://extrahardware.cnews.cz/forum/viewtopic.php?f=3&;t=4713

. . . nebo asi nejlepší fórum na webu:
http://forum.doupe.zive.cz/viewtopic.php?f=505&;t=505300

Avatar je zajímavá prezentace uživatele a je škoda, že na DK jsou tak zakrslý.

Text příspěvku byl upraven 01.02.13 v 10:47

Dan
Dan 01.02.2013 v 11:04

Tím "tvůcem webu" jsem samozřejmě myslel název firmy, nikoliv jednotlivce. Za každým svým slovem si stojím.

Snad ještě jenom poznamenám, že mít v logu knížku sice vystihuje to, o čem je web, ale rozhodně to nepokládám za chytrost a eleganci, protože log s knížečkou je strašně moc (má to kdejaký web o knihách, kdežto inicála je nápaditá :-)

Lomax
Lomax 01.02.2013 v 11:19

Že to není přímo originální? Ale to nevadí, protože každé logo je jiné.
Web o knihách prostě asi vždy bude míti v logu knihu. Je to hezké, příjemné a má to svou atmosféru.
Iniciála je nápaditá, ale co znamená osamocené písmeno D? Protože jinou iniciálu v názvu DK nevidím?

Že to není chytré? Nejsem stejného názoru. Ty knihy ve znaku jsou prostě hezké. A na tričku by to bylo znát. Pro originální pojetí je třeba hledat grafické synonymum slova databáze.


Některá loga, která mne zaujala:

http://2i.cz/ad9985af7c
http://2i.cz/bc8894be6d
http://2i.cz/8fbba78d5e
http://2i.cz/9eaab69c4f
http://2i.cz/71554963b0


Jinak pro zájemce o loga je tu světová galerie. Logo DK by mne mezi nimi opravdu nezaujalo. Můj názor.
http://logopond.com/

Text příspěvku byl upraven 01.02.13 v 11:58

maphiosso
maphiosso 01.02.2013 v 12:17

Lomax: já bych řekl, že písmeno D jako iniciála je jasné. Znázorňuje Iniciály na začátku kapitol v knihách. Taky jsou osamocené, v jiném fontu než zbytek textu.

Lomax
Lomax 01.02.2013 v 12:30

http://2i.cz/bfbba78d5e

http://2i.cz/21554963b0

Text příspěvku byl upraven 01.02.13 v 12:35

Carrissa
Carrissa 01.02.2013 v 14:10

Velikost avatarů prosím nechat tak jak je. Na příkladech od Lomaxe je přesně vidět to, co u jiných diskuzí nesnáším - obří avatar s jedno- dvouřádkovým příspěvkem a všude kolem hromada zbytečně prázdného místa.

nightlybird
nightlybird 01.02.2013 v 14:11

Tak mi to celé připadá jako mlácení prázdné slámy. Databázi podle mne nedělá logo, ale její obsah, tj. počet knih, autorů, uživatelů, etc.... Tady to na mne dělá dojem diskuze pro diskuzi a mimoděk jsem si vzpomněl na kritiku kní (i od tebe Lomaxi) - přitom ona diskutovala o nesrovnatelně důležitější věci.
Pokud bych osobně chtěl něco měnit - možná by bylo zajímavé umístit v hlavičce počítadlo
"DK letos navštívilo xy návštěvníků a uživatelů" nebo podobně - třeba by to zaujalo další zájemce.
Jinak všechno podstatné za mne vlastně řekla elfos a HTO, netřeba víc dodávat.

Carrissa - vystihla jsi to zcela přesně, jen bych dodal - "čím větší buben , tím víc duní".

Text příspěvku byl upraven 01.02.13 v 14:16

Lomax
Lomax 01.02.2013 v 17:54

:-)


maphiosso :

Já bych řekl, že písmeno D vůbec nic neznamená. Je to prostě a jen pouze iniciála, která sotva může jako samostatný prvek někoho oslovit. V provedení DK bez významu. Může to býti cokoliv:

debakl
debata
daimonium
daiquiri
daktyl
. . . debil :-)

Je to prostě D.

Text příspěvku byl upraven 01.02.13 v 19:21

stilgar1
stilgar1 01.02.2013 v 21:59

Lomax: Iniciála slova "Databáze"? :-D

Abych to doplnil. Slovo "Iniciála" je odvozeno z lat. Initiáre (začínat) - v současnosti v českém jazyce značí jednoduše počáteční písmeno slova. Zde slova "Databáze", tj. nikoliv slova "Debil" ;-) Myslel jsem ovšem, že víš, že se zde nacházíš na "Databází knih". Nyní už konečně chápu, proč jsi původně při zjevném zmatení mysli odkazoval na web kavárny ;-)

A ovšem, že písmeno "D" nic neznamená. Nepleť si syntax a sémantiku ;-)

Text příspěvku byl upraven 01.02.13 v 22:06

Lomax
Lomax 01.02.2013 v 22:11

Když se podívám na facebook DK, tak tam uvidím ikonu s písmenem D. Je to vystřihnutá součást celého loga. To je směšné někde prezentovat krácené logo.

Jinak chápu. D jako databáze knih :-) Jak trefné.

Text příspěvku byl upraven 01.02.13 v 22:14

Ex libris
Ex libris 02.02.2013 v 11:30

Dnes už jsem to nevydržel a musel se zde zaregistrovat. Databázi knih už navštěvuji hodně dlouho a nikdy jsem neměl žádnou potřebu se zde angažovat. Na tyto stránky mne přivedl můj syn, který se zde aktivně zúčastňuje diskuzí, a od kterého se zde (pouze zde) budu distancovat.

Rozhněval mne Lomax (a nebudu asi sám). Tento člověk má pusu opravdu hodně prořízlou a jeho způsob vyjadřování je tak trošku "barbarský".
Na druhou stranu, když si čtu co píše, tak je mi jasné, že tento člověk hlupák rozhodně není. Píši zde zejména proto, že jsem webdesignér.
Abych se mohl postavit panu Lomaxovi, tak musím říci, že patřím mezi špičku v oboru. Protože tento mladý grafický směr učím a tituly mám před jménem i za ním (informace pro pana Lomaxe), tak si dovoluji malou diskuzi na téma "Tvorba webu".

Vzhled DATABÁZE KNIH (dále pouze DK) rozhodně není špatný. V podstatě zapadá do klasického průměru, ze kterého nevybočuje žádnou extravagancí. Na druhou stranu ani v ničem nevyniká. Nenajdeme tu žádné ověřené vychytávky moderního webdesignu.
Web svůj účel plní jistě dobře; je celkem přehledný s čistým a nepřeplácaným designem. Že by mohl web vypadat lépe? To jistě ano.

Když jsem se podíval na stránky firmy Orange design (pod které spadá DK), tak musím konstatovat, že na "první pohled" firma umí navrhnout hezké webovky. Jsou to vesměs stránky s lehkým, nekomplikovaným designem, které dovedou své majitele dostatečně reprezentovat.
Nejsou to jistě klenoty webdesignu a dá se jim mnohé vytknout. Otázkou ale zůstává, jak to vlastně viděl zadavatel.

Web DK má několik chyb. Některé jsou větší a jiné přehlédnutelné. Své studenty učím jedné zásadní věci. Pravidelný návštěvník webu, který si zvykl na jistý vzhled a rozložení svých oblíbených stránek, bývá špatným kritikem. Je to právě ZVYK, který mnohdy zavírá dveře inovaci designu.
Když z diskuze o logu vypustím příspěvky čistě zaměřené proti Lomaxovi, tak i u pravidelných návštěvníků DK čtu, že jsou na logo navyknutí. Někteří dokonce ani logo nevnímají! Podle mne to určitě dobře není, protože logo je důležitý symbol webu, zástava, která majitele nebo celé společenství reprezentuje po celé internetové síti. Podceňovat tento symbol bych rozhodně nedoporučoval.

V průběhu času své logo inovuje mnoho společností. Určitě to není špatná věc. Změny jsou většinou kosmetického charakteru a nijak zásadně podstatu nemění. Někdo změny vítá, ale najde se vždy skupina lidí (mnohdy to bývá většina), která podobné zásahy odmítá. Bohužel někdy opravdu zbytečně.

Při čtení diskuze o logu se našlo několik lidí, kterým se návrh od Lomaxe líbil. To je prostě fakt. Netvrdím ale, že je třeba udělat takto razantní změnu. Inteligentní upgrade by současnému logu na škodu rozhodně nebyl.

Na chvilku Vás opustím. Později si dovolím pokračovat.

Text příspěvku byl upraven 02.02.13 v 11:34

kní
kní 02.02.2013 v 11:44

Pardon, pane Ex libris, dovolím si jen drobně namítnout - a co třeba úloha tradice - ta nemá žádnou hodnotu? A ještě poznámka - tak jako je někdo "fintílek", co se týče vzhledu, zařízení a vybavení bytu, atp. - jiný člověk (a oba mohou mít IQ třeba 130) tyto věci téměř nevnímá a oceňuje např. pohodlnost, funkčnost, stálost, pocit bezpečí apod. - aneb - proč měnit dobré - jen pro tu změnu?

Alix
Alix 02.02.2013 v 12:18

Zajímavé je, že si tady nikdo a nikdy nestěžoval, že se mu logo DK nelíbí. Aspoň o tom nevím. Najednou se objeví hned dva velice fundovaní profíci, kteří si vynucují diskuzi tam, kde vlastně nikdo diskutovat nechce. Tituly před i za jménem, špička v oboru, pedagog..., nemohu si pomoct, nějak mi to připomíná veselou diskuzi s Veronikou Černuckou a jejími asi šestnácti nicky.

Ex libris
Ex libris 02.02.2013 v 12:31

kní:tradice je velice důležitá věc. Zde se ovšem bavíme o webdesignu, který slovo tradice nezná. Webdesign je velmi mladý obor, stále ve vývoji a nemůže a ani nesmí se vázat na nějaké tradice z počátku svého zrození.
Stejně jako dnes nemůžeme hledat technologické inspirace v 19. století, tak stejně nemůže webdesign čerpat technologie z doby svého vzniku.

Pochopil jsem ale kam míříte. Je tu společenství, které je tu spokojené a po stránce designu jim web maximálně vyhovuje. Otázka tedy zní, proč to měnit? Když budete v oboru jako je webdesign stát na místě, tak nikam nedojdete. Webdesign se vyvíjí. Stát na místě a nepřijímat nové a osvědčené technologie bude vždy krokem zpět. A pozor! Webdesign není pouze o vzhledu! Jestliže zůstaneme u tradice softwarového inženýrství z doby vzniku webových aplikací, tak na slovo internet jak ho známe dnes můžeme rychle zapomenout. DK využívá některých výhod WEBu 2.0. Přijde čas, kdy v zájmu konkurenceschopnosti bude muset přijmout i vymoženosti WEBu 3.0. Tradice zde na DK dodržujte jiné.Třeba slušnost a zodpovědnost.

Alix: I mne těší, že Vás poznávám. Zbytečně hloupá poznámka. Kdyby jste četla lépe můj první příspěvek, tak pochopíte proč tak činím.

Text příspěvku byl upraven 02.02.13 v 12:44

Alix
Alix 02.02.2013 v 12:39

Ex libris: Možná není, ale nemám ráda, když mne někdo z pozice vyšší bytosti tlačí do pozice žáka, aniž jsem o to žádala. Mluvím jen za sebe, ale pro mne je tady největší autoritou Danielson, Paulhunter a ostatní moderátoři. Na ně se obracíme a oni, dle svých možností, plní naše přání.

Ex libris
Ex libris 02.02.2013 v 12:51

Alix: Neznám Vás. Je možné, že se spolu můžeme bavit o webdesignu na stejné úrovni. Jestli ano, tak se omlouvám, že Vás můj příspěvěk ponižuje.
Já se tu porovnávat s lidmi rozhodně nehodlám (pouze s Lomaxem). Moc velký čtenář nejsem a poslední dobou se spíše věnuji odborné literatuře.
To, že jsem psal o svém vysokém vzdělání byla hozená rukavice Lomaxovi.
To samé platí o mém postavení v oboru webdesignu. To není prosím chlubení.



Vložit příspěvek