Česká pošta a její služby


Nermal
Nermal 16.04.2024 v 19:17

S Balíkovnou nejsou žádné starosti. Druhý den je to na místě. Jediný zádrhel je nepoštovní pobočka ucpaná balíky, ale to mívá Zásilkovna taky. Inu, každý chvilku tahá pilku.

Eicherik
Eicherik 25.04.2024 v 19:49

Balíkovna už mi jeden balíček před Vánocemi ztratila. Poslední negativní zkušenost z Balíkovnou mám z minulého týdne. Obchod s muzikou mi omylem poslal balíček na dobírku na adresu domů. Já byl, ale bohužel v době doručení v práci. Prosil jsem SMSkou řidiče, aby mi balíček uložil na Poště. Asi hodně spěchal domů, tak mi ho dal do AlzaBoxu. Kdyby to nebyla dobírka, tak to není žádný problém. Jenže já nepoužívám elektronické bankovnictví a úložní doba v boxu je krátká. Tak jsem to zkusil na naší poště, aby mi balíček převezli z AlzaBoxu na naši pobočku pošty, jedná se asi o vzdálenost 300 metrů. Vyhořelá pracovnice za přepážkou neměla nejmenší zájem mi pomoci. Obchod, který mi zásilku poslal zkoušel kontaktovat Balíkovnu telefonem a mailem. Telefon nikdo nebral a na mail nikdo neodpověděl. Dodatečně ten obchod zjistil, že balíček neustále putoval mezi Prahou a Brnem. Celkem tuhle cestu na otočku absolvoval čtyřikrát. :-D

Text příspěvku byl upraven 26.04.24 v 08:55

Nermal
Nermal 10.05.2024 v 00:26

Myslím, že dobírka jako služba časem vyšumí - jako se to stalo složenkám, které už někde nechtějí akceptovat, stejně jako dobírku.
(Jak jsem ale zjistil u piva, někteří kolegové ze staré školy stále tvrdošíjně používají jedině dobírku. Nevím, čeho se bojí, pokud nakupují na standardních eshopech.)

RCC
RCC 11.05.2024 v 11:39

Nermal: Dobírka má své výhody. Hlavně když je bez příplatku. A pro nákup v hůře hodnocených obchodech bych ji rozhodně doporučoval. Nedávno jsem něco sháněl. Jeden obchod měl úžasné ceny, ale špatnou pověst. Zákazníci zaplatili a čekali. A čekali. Třeba měsíce. Objednal jsem si tam, ale na dobírku. Pokud by nic neposlali, nebyl by to problém, protože ode mne nic předem nedostali. Balíček mi poslali téměř okamžitě. Pokud bych zaplatil předem, možná bych ještě čekal. Nevím to, možná ne. Ale rozhodně je dobírka motivující, protože dokud prodejce nedodá zboží, nemá za ně peníze.

vladimir3043
vladimir3043 13.05.2024 v 21:54

Dobírka nikdy není bez příplatku. Na dobírku bych už nikdy nic nikomu neposlal. Jako prodejce platím za dobírku já předem dopravci a riskoval bych tím, že pokud si dotyčný zboží nepřevezme, vrátí se mi zpět a předem zaplacené poštovné mi už nikdy nikdo nevrátí. Je to přežitek a když by vás někdo chtěl podvést, podvede vás stejně a zabalí vám do balíku na dobirku třeba staré hadry.

Text příspěvku byl upraven 13.05.24 v 21:57

RCC
RCC 15.05.2024 v 21:45

vladimir3043: Já mluvil o normálních obchodech, ne o soukromých prodejcích. Obchody nabízí někdy nejenom dobírku bez příplatku, ale dokonce občas i přímo poštovné zdarma. Musí to dělat, je velká konkurence. Stejně tak si takový obchod nemůže dovolit podvody ve stylu staré hadry místo zboží, to by dlouho nevydržel.


Nermal
Nermal 16.05.2024 v 16:53

Jak jsem už psal, u renomovaných eshopů staré hadry nehrozí.
Ale mám negativní zkušenost s dobírkou. Tehdy mi přišel na dobírku místo zboží starý sběrový papír. Navíc byl odesílatel schovaný za adresou PO BOXu, takže situace vypadala pro mě špatně. Ale tehdy mě to tak nasralo, že jsem za tím šel. Na poště mi sice řekli, že adresu majitele boxu mi dát nemůžou, ale když jsem jim popsal situaci, tak se nade mnou vedoucí pobočky smiloval. Podotýkám, že tehdy se ještě neřešilo žádné GDPR. Na uvedenou adresu jsem poslal dopis, že pokud nedostanu peníze zpět, předám záležitost policii. Kupodivu mi tehdy odepsal otec mladistvého delikventa, který přebral ten den poštu místo syna a dopis si přečetl. Následoval virgajs, po kterém táta zjistil, že si kluk takhle "vydělává" na kuřivo. Dostal jsem tehdy peníze zpět a otec se postaral, aby se nic takového už neopakovalo. Měl jsem tehdy štěstí na všechny zúčastněné.



Vložit příspěvek