Česká pošta a její služby

DISKUZE » Volná diskuze


Eicherik
Eicherik 18.04.2023 v 21:34

Balíkovnu mám nejraději. Je nejlevnější a rychlá. Dnes byla pošta plná lidí a já byl díky balíčku s kódem vyřízenej téměř hned. Možná, že zpoždění v minulém týdnu bylo způsobeno ještě dobíhajícím skluzem, který způsobily Velikonoce. Dnes jsem dostal další avízo z Balíkovny. Jestli zítra balíček dorazí, tak to bude znamenat, že je Balíkovna zpět na svém standardu. :-)

vladimir3043
vladimir3043 18.04.2023 v 22:35

To zpoždění nebylo / není způsobené Velikonocemi.... a balíkovná rychlá bývala. Už bohužel není, i když bych se rád mýlil. Do balíkoven na pobočky pošt to totiž stále vozí balíkáři spadající po Českou poštu a do balíkoven mimo pošty to rozváží od 1. 4. už soukromí dopravci. Asi poštákům musí teď ubrat práci, aby je mohli v červenci propustit s klidným srdcem z nadbytečnosti a "nedostatku" práce. Takže balíkovnu už volit raději jen na pobočky pošt, pokud tedy nejste z velkých měst. Já čekám na další balík na pobočku mimo poštu podaný a hned předaný 12.4., tak snad zítra 19.4. se konečně dočkám. Přesměrovali mi ho nakonec stejně na poštu, přestože na pobočce mimo poštu už fakticky byl, aniž bych o tom dostal info. Ale nemohli mi ho tam vydat, nebyl řádně načtený a zaevidovaný v systému tím soukromým dopravcem (prý si to odškrtávají a kontrolují zase z papíru a takových problematických balíků, jako mám já, tam už mají i víc). Takže po mém dnešním uhánění a zjišťování, mi to přesměrovali raději na poštu a vydají mi ho tam na OP. Tzn. zítra to chudák poštovní balíkář vyzvedne z pobočky mimo poštu, kam už běžně nejezdí a uloží hned zase na poště. Bezva systém! :-)

Cesta balíku
12. 4. 2023
Obdrženy údaje k zásilce.

Zásilka převzata do přepravy.

E-mail odesílateli - obdrženy údaje k zásilce.

E-mail adresátovi - zásilka převzata do přepravy.

E-mail odesílateli - zásilka převzata do přepravy.

18. 4. 2023
Přeprava zásilky k Balíkovně.

Text příspěvku byl upraven 18.04.23 v 23:05

Nermal
Nermal 19.04.2023 v 13:16

Tak to je smutné...
Mně se nejvíc teď osvědčují Z-Boxy (podej i výdej) a Alzaboxy (Balíkovna).
Akorát vidím problém, když jde něco ze Z-Boxu do Z-Boxu, protože vratky ještě nemají vychytané.

Eicherik
Eicherik 19.04.2023 v 19:35

Včera avizovaný balíček přes Balíkovnu dnes dorazil. Výdejnou byla přímo Česká pošta. Tento týden si na Balíkovnu nemohu stěžovat. Dva balíčky a oba jsem dostal hned druhý den. :-)

Nermal
Nermal 24.04.2023 v 15:04

Vypadá to, že Balíkovna funguje stále stejně (dobře), zato ty Z-Boxy jsem posledně asi přechválil, protože dnes minimálně dvě hodiny nešlo boxy otevírat a vybírat zásilky. Jestli se řidič svozu dostal k zásilkám podaným do boxu, to se teprve ukáže.
Zdá se, že něco jako karma existuje a universum dorovnává, na druhou stranu Parkinsonův zákon platí také; může-li se něco posrat, ovšemže se to posere.
Paní, která měla posledně smůlu, že její balíček putoval 21 dní, teď hrozí, že ani druhý pokus přes Z-boxy nebude úplně ideální. Inu, hlavně že nejde o život...

reader.007

vladimir3043
vladimir3043 24.06.2023 v 07:51

Od 1. 7. dojde k dalšímu skokovému zdražení doporučených dopisů o +10 Kč Českou poštou a obyčejných o +4 Kč.

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/posta-zdrazeni-dopis-znamka.A230511_151652_ekonomika_bur

https://www.irozhlas.cz/ekonomika/posta-dopis-zdrazeni_2305111527_cen

Text příspěvku byl upraven 30.06.23 v 18:47

Marthas
Marthas 29.06.2023 v 20:30

Na netu zatím není k dohledání, ale ostatními médii už proběhla zpráva o státem řízeném "osamostatnění" ziskové Balíkovny od České pošty... Hmm, otázka je, zda budou stále balíky pro všechny anebo pouze pro ty, co zaplatí poštovné předem přes účet, jak to dosud funguje u Balíkovny?

Edit: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-z-ceske-posty-vystoupi-balikovna-stat-si-od-ni-slibuje-miliardove-trzby-233395

Text příspěvku byl upraven 29.06.23 v 20:42

Nermal
Nermal 02.07.2023 v 12:41

Díky zdražení economy doporučenych dopisů do 1 kg až k úrovni 88 Kč už nemusím přemýšlet, jestli knížka není moc tlustá a můžu ji rovnou poslat jako doporučený balíček za 91 Kč s využitím slevy za elektronické podání.
Kde ty ceny skončí? Aspoň že DPH na knihy bude 0% - konečně.

Eicherik
Eicherik 14.12.2023 v 16:43

Balíčky z Balíkovny nabírají zpoždění. Jeden, který čekám, je už na cestě devátý kalendářní den. V běžném období je doručený hned druhý pracovní den.

Text příspěvku byl upraven 14.12.23 v 16:46

keri.H
keri.H 14.12.2023 v 21:24

Eicherik: Asi je to, jak kde. Mě zásilku předali poště v úterý a dnes mi přišla.

Eicherik
Eicherik 14.12.2023 v 21:32

keri.H: Mě zásilku, náhodou jsou to knihy, předali poště minulé úterý a balíček nikde.

reader.007
reader.007 15.12.2023 v 03:32

To je asi bohužel problém především Prahy, do ostatních lokalit mi balíkovny chodí dokonce do druhého dne, ale taky mám jeden "pražský" kterému nechybí mnoho a bude na cestě už celý měsíc. Nějaký mamlas dokonce jeho putování zaonačil tak, že po 14ti dnech ležel sice na poště k vyzvednutí, jenže ne tam kam jsem ho poslala, ale tam ODKUD přišel.

No ale aby vás pražáky nemrzelo, že my venkovani si žijem líp ;-) před několika dny (13.12.) mi dorazila pozvánka pro syna na preventivní prohlídku, na kterou jsme se měli dostavit 12.12. Podle doktorky ji posílali před 14ti dny :-))

Eicherik
Eicherik 18.12.2023 v 19:05

Balíček z Balíkovny je na cestě už 13. den. Mezitím vyrazili na trať další dva balíčky. Na cestě jsou už 3 a 4 kalendářní dny. Zítra se jdu na poštu zeptat, jak to s Balíkovnou vypadá.

Nermal
Nermal 15.01.2024 v 17:49

reader.007: Balíček, který po 14 dnech leží tam, odkud přišel, mi připadá spíš jako vrácená, nevyzvednutá zásilka.

reader.007
reader.007 15.01.2024 v 18:07

Nermal: budete se divit, ale není. Systém české pošty, tedy "sledování" ukazovalo, že zásilka je k vyzvednutí na žádané pobočce.
Nevím čím to bylo, ale nějaký šotek z Ústí nad Labem se prostě rozhodl, že nepustí balík přes tamní přepravní uzel a přestože to pošťačka zkusila 2x, včetně toho, že na balík napsala "změna doručovací adresy", balík šel zase blbě, tedy zpět.
Nakonec jsem to vyřešila tím, že když opět dorazil k nám, urychleně jsem ho vyzvedla a poslala po řidiči autobusu. Ještě že od nás do Prahy jezdí přímé linky...
Stálo to jen 25,- jako "spoluzavazadlo", jen s tou nevýhodou, že si adresát sám musí odchytit řidiče/linku.

Česká pošta vrátila poštovné, já je vrátila zpět adresátovi a tím pro mne tento nešťastný případ skončil. Až na to zdržení na tom kupující vlastně vydělal, protože jsem mu pak přibalila ještě jednu knížku jako bolestné :-)

Ale na Balíkovnu jsem nezanevřela. Na to, kolik s nimi posílám zásilek, fungují pořád celkem slušně.

Eicherik
Eicherik 15.01.2024 v 18:35

Balíkovna mi ztratila jeden balíček, ale také jsem na ni nezanevřel. :-)

Marthas
Marthas 16.01.2024 v 17:15

To Eicherik: Třeba ho za pár let doručí. Doufám, že se toho dožijete. Četla jsem různé poštovní kuriozity z VB. Dopis nejdéle na cestě byl 100 let. :(

Nermal
Nermal 18.01.2024 v 22:28

reader.007: Hm, tak to jste měla pěkně veselo.

Nerad bych to zakřikl, ale zatím se všichni dopravci drží a nic mi neztrácejí. Asi žiju na šťastné planetě, ale mám v papučovém dosahu Balíkovnu (Alzabox), Z-Box, DPD i GLS, takže si můžu vybrat, kdo mi co přiveze či odveze. Kolikrát je to přes pobočku ještě rychlejší než kurýr či doručovatel. Nehledě na to, že se střídají různé akční ceny dopravy za pakatel. Např. teď Balíkovna za dvacku.

reader.007
reader.007 19.01.2024 v 14:42

Balíkovna za dvacku? A to mají kde inzerované? Mně hlásí systém obligátních 65 pro registrovaného zákazníka (i to je slušné, rozhodně přívětivější než balík do ruky nebo na poštu...)

Nermal
Nermal 20.01.2024 v 00:49

Balíkovnu za dvacku nabízejí pro své zákazníky eshopy, aby je motivovaly něco koupit, nikoli Česká pošta, ta má svoje ceníky.

Nermal
Nermal 14.03.2024 v 01:09

Úplně se mi otočil poměr zásilek mezi Zásilkovnou a Balíkovnou ve prospěch Balíkovny. Doručení prakticky do 24 hodin za 65 Kč s možností doručení do Alzaboxů, kolem kterých chodí/jezdí lidé nejčastěji, udělalo své.
V nové verzi své appky Mezi námi už Zásilkovna ověřuje přístup e-mailem místo SMS kódu, že by ekonomické důvody?

Nermal
Nermal 01.04.2024 v 02:17

Tak nám zvedli cenu Balíkovny ze 65 na 69 Kč. A není to apríl.

mira.l
mira.l 01.04.2024 v 03:06

Před pár dny jsem kupoval zde na bazaru knížku, prodávající byla už nějaká starší paní, která mi napsala, že neovládá posílání přes Zásilkovnu, tak jsem si to nechal poslat poštou. Když kniha dorazila, tak jsem jenom čuměl na poštovné Kč 95,-- za zásilku označenou RR, čili vlastně doporučené psaní či jak to nazvat, o hmotnosti asi 0,80 kg. Hmmm, zřejmě dobrej oddíl, ta Česká pošta. Doufám, že to zase na delší dobu bylo poslední setkání se službami této ctihodné státní instituce.

Text příspěvku byl upraven 01.04.24 v 03:07

Eicherik
Eicherik 16.04.2024 v 19:08

Už nejsem fanoušek České pošty. Nejde o finance, ale o jejich služby. :-)

Text příspěvku byl upraven 16.04.24 v 19:10



Vložit příspěvek