Moderování diskuse

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


smazenaryba
smazenaryba 15.01.2021 v 13:54

freejjazz - Čítate tunajšie diskusie vôbec? Pretože ak by ste čítal, tak by ste vedel, že presne o to mi šlo. Zachovať priestor na diskusiu o knihách. Bez toho, aby sa do nej zaťahovali nekončiace spory, ktoré môžu bez prekážok bujnieť kúsok vedľa. A že bujnejú.

Zopakujem. Tu nešlo o názor. Ani kto má pravdu a kto nie. Žiadna ostrakizácia. Priestor na debatu tu má každý a prístup, s akým sa na databáze posudzuje čo je a nieje košér, je veľmi benevolentný. Možno až príliš.

Bojujete za právo voľnej diskusie, bez moderátora, bez pravidiel. Ale práve to je tá vražda, to debatu zabíja. Odomňa toľko.

Text příspěvku byl upraven 15.01.21 v 14:01

freejazz
freejazz 15.01.2021 v 15:36

smazenaryba:
partnera do debaty si vyberám ja a nie moderátor.
keď sa s niekým nechcem baviť, tak sa s ním nebavím a ani nereagujem na jeho ataky - ak sa k tomu znižuje.
nikde nie je napísané, že na portáli o literatúre sa máme baviť iba o literatúre. bolo by to príliš úzkoprsé a pekne po slovensky povedané aj kontraproduktívne.

diskusie čítam - keď sa mi chce, keď ma zaujme téma, keď to odsýpa. ak sa debata zacyklí na nekonečnom dokazovaní si, kto má väčší a či sa vie moja babka korčuľovať, odchádzam preč. rovnako ako odchádzam od nedočítanej knihy, ktorá ma nedokázala zaujať.

(neberte to osobne, nechcem byť nepríjemný, ale mojimi ušami trhá, keď počujem slovné spojenie: bol ste, vedel by ste. z môjho pohľadu to kultúru jazyka mrzačí oveľa viac ako občasný bohemizmus alebo pejoratívne slovo.)

a na záver - ak mám dobré argumenty, mal by som vedieť dokázať partnera v debate presvedčiť, že môj pohľad na vec nie je na zahodenie. navyše, pre mňa väčšinou debata znamená vypočuť si iný názor a konfrontovať ho s tým, čo si myslím ja. nie za každú cenu vyhrať. ak stretnem niekoho, kto chce byť za každú cenu najlepší a poraziť všetkých, snažím sa mu vyhnúť. život nie je boj a netreba si ho kaziť nezmyselnými súbojmi.
žiaľ, s týmto si neporadí asi žiadny moderátor, pretože nikdy nemôže vyhovieť všetkým. preto som za to, aby debaty zostali nemoderované - ľudia si urobia poriadok sami.

smazenaryba
smazenaryba 15.01.2021 v 16:16

Viete. Keď mi na terasu serú vtáky, rozprostriem si slnečník a nečakám, kým mi čľupne aj do kávy, len pre to, že je to zvieratko, ktoré si slobodne poletuje svetom. A môže to byť vtáčik farebný, ľúbezný, na jeho fekálie zvedavý nie som, ani nikto, kto sedí so mnou a diskutuje, trebárs o knihách, pretože keby čľuplo, najskôr by to pokazilo aj kávu, aj debatu. Nuž ale pomimo nech si serú, veď to im nemôžem zakázať, ani nechcem. A že miesta majú dosť. Podakde ľudia ústa otvárajú, keď to vidia z hora padať. Ja chcem terasu čistú.

Ale to už je ozaj všetko. Zhodnime sa na tom, že sa nezhodneme. Aj to je dohoda. Pekný deň prajem.

Text příspěvku byl upraven 15.01.21 v 23:10

freejazz
freejazz 15.01.2021 v 19:41

ale aj tak si myslím, že sa viac zhodneme, než nezhodneme:)

pekný a veselý deň!

a do čítania v niektorej debate!

FabiánKunda
FabiánKunda 26.01.2021 v 20:53

Já bych vyhazoval z diskuze za jediné, a to spam. Tomu se jinak než banánem bránit nejde. Zbytek bych nechal plavat. Na lidi reagovat nemusím a jejich příspěvky můžu přescrollovat, i když je to otravné.

kapr
kapr 29.01.2021 v 13:29

Snad nejhorší je to, že se zde v tom lepším případě prolínají debaty na dvě různá témata současně v témže vlákně.
(V tom lepším případě pouze dvě.)
Prostě jeden o voze, druhý o koze, a třetí ...


vejvarka
vejvarka 24.03.2021 v 09:42

U diskusí mi nevyhovuje, že tam po odstranění příspěvku zůstane řádek s hláškou příspěvek byl odstraněn. Například u chyb na webu by to hodně zkrátilo celé vlákno.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.03.2021 v 10:42

Vejvarka: a co jiná vlákna, kde by to potom vypadalo (a že to tak dřív vypadlao), že si člověk povídá sám se sebou? :D
Asi to jde plošně tak nebo tak, řešeno už dlouho zpět...takže kdyby to šlo na nějaká vlákna dát a na nějaká ne, asi to už dávno je :/

vejvarka
vejvarka 24.03.2021 v 11:40

rozumím díky

Hana H.
Hana H. 15.04.2021 v 13:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 15.04.2021 v 14:36

Jaj, odkazy, to je zdejší, asi nikdy neukončené, téma. Když pominu fakt, že i mezi moderátory v tom není jasno, záleží spíše na tom, jestli někdo dá, a co, nahlásit. Mohla bych doporučit příště přesně vepsat "citaci", bez odkazu. Už jsem to tu řešila v jiné diskuzi, komentáře u autorů.

A že tu některé příspěvky zůstávají, ač by neměly? No, velkou roli v tom bude hrát to, jestli s tím/oním souzní zdejší "většina". To pak tu zůstává nemnoho příspěvků. Já si říkám, že je to nakonec možná i dobře, alespoň je hned jasné, s kým máte tu čest.

Text příspěvku byl upraven 15.04.21 v 14:42

Hana H.
Hana H. 15.04.2021 v 14:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 15.04.2021 v 14:59

Jak říkám, záleží kdo vkládá, kdo nahlašuje:-) Vždy mne pobaví argument, že tu odkazy nemají co dělat, když je tu jedno vlákno přímo na vkládání založeno.

Text příspěvku byl upraven 15.04.21 v 15:23

Hana H.
Hana H. 15.04.2021 v 15:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hana H.
Hana H. 01.05.2021 v 12:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 01.05.2021 v 12:42

Ano, Hana H., myslí. Nejsou to jediné příspěvky v podobném duchu. Že si tu otevírají pusu na mne, to mi nevadí. Ať si poslouží. Podobný způsob "argumentace" používají i na druhé, na autory, s kterými nesouhlasí. Holt, to je ta argumentace, kterou neumím...
Domnívám se ale, že by se podobné nemělo mazat. Však to teď napsal, uživatel, že na mé příspěvky nejde jinak reagovat. Ať ostatní mají možnost posoudit, co, a jakou reakci vyvolává. Snad se také možná potom zamyslí, co je argument, co je to respektování jiného názoru. A ano, další stádium, přehodit "odpovědnost" na druhého, že kdyby byl ticho...

Text příspěvku byl upraven 01.05.21 v 16:06

Hana H.
Hana H. 01.05.2021 v 14:38

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 01.05.2021 v 14:46

No, příspěvky byly smazány. Zbytečné psát, že ne na můj popud... Domnívám se, ale, že to pouhé mazání "nesmaže" toto uvažování, obzvláště, když zůstává v ostatních komentářích zde, dokonce i na samotném profilu, a nejen zmíněných uživatelů...

Text příspěvku byl upraven 01.05.21 v 17:42

Hana H.
Hana H. 01.05.2021 v 15:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eldar80
Eldar80 01.05.2021 v 22:36

To všechno jsou následky zdejší naprosto zastaralé "diskuze". Moderování vlastních diskusních vláken tady hrozně chybí. Proto zdejší diskuzi nepoužívám, protože nemám zájem komunikovat ve svém vlákně s lidmi, se kterými si nerozumím. (Podobně jako spory věřících a ateistů jsou nekonečné a přitom úplně zbytečné, protože neřešitelné.) Pak by si každý kontroloval své vlastní vlákno... A vlákna, kde se mluví sprostě by se zkrátka zamkla a přistup by byl na žádost třeba.
Jinak Kapis má jen konzervativní názory. To už se nesmí? Nedivím se, že mluví sprostě, když ho provokujete. A GnR4ever je mentálně omezený, to je myslím vidět z jeho příspěvků. Třeba u Bible. Je směšné, jak si ateisté hloupými názory omezí vlastní myšlení a pak se diví, že světu kolem sebe nerozumí. Jenže jim se v myšlenkové ateistické krabici líbí. Všechno je pak takové jednoduché a logické. :)

Jacck
Jacck 01.05.2021 v 22:49

no, ještě že ty v tom máš jasno, Eldare. Ateisté dle tebe mají hloupé názory a omezené myšlení a nerozumí světu kolem sebe. A co takhle nějaká schopnost sebereflexe a pochybování? Co když celé to duchovno je akorát psychická berlička? Chápu, že o tom diskutovat nechceš, protože pochybování a kritické myšlení bolí. Snazší je uzavřít se ve své informační bublině. A nechápu co bolševici typu Kapise nebo GnR4ever (což je očividně sock puppet account) mají společného s konzervatismem.

Eldar80
Eldar80 01.05.2021 v 23:05

Jacck: Ale přesně tohle jsou ty rozhovory, které nemám zájem vést. Ono to totiž nikam nevede. Zvláště v dnešní době, kdy se zkoumají psychedelika v paliativním výzkumu a mindfulness se učí na školách. Pokud se o tom chceš bavit, tak si o tom něco přečti. Doporučuju třeba tohle. Harris je neurovědec, určitě ho znáš:
https://www.databazeknih.cz/knihy/spiritualita-bez-nabozenstvi-aneb-probuzeni-353637
A nebo tohle:
https://www.databazeknih.cz/knihy/kapitoly-k-nenabozenske-spiritualite-294550
Vůbec nechápu, k čemu by mě taková diskuse měla být. Jaká informační bublina? Kde? Širší okruh zájmů je informační bublina?
Možná to nechápeš, protože jsi v jiném politickém spektru. Třeba liberál. Ani na tohle nevím co říct.

Text příspěvku byl upraven 01.05.21 v 23:12

Jacck
Jacck 01.05.2021 v 23:26

Taky tyto rozhovory nemám moc zájem vést, protože všechny argumenty jsem dávno absolvoval (kdysi jsem chodil na ateistické forum vedene Adamem Romanem). Pokud jde o mindfulness, tak jsem o tom dokonce publikoval vědecký článek (i když jen jako spoluautor, který zpracovával neurozobrazovací data). Osobně si myslím, že je to zbytečný hype a další buzzword pro něco co tu bylo dávno, ať už se to nazývá meditace, kontemplace nebo třeba navození alfa stavu mozku pomocí psychowalkmanu. Jako někdo kdo psychedelika osobně vyzkoušel si podobně myslím, že současná vlna zájmu o psychedelika jako nová zázračná antidepresiva je taky jen hype. Mně osobně zajímá neuroimunologie. Možná tě bude zajímat, že příčina autismu je celkem jistě v tom, že imunitní systém matky v průběhu těhotenství zasáhne do vývoje mozku plodu a způsobí v něm změny.
a ty diskuze tady nejsou o politickém spektru. Komunisti ani fašisti do demokratické společnosti nepatří. A pokud nevidíš že v Rusku je fašismus, tak si sundej klapky z očí

Eldar80
Eldar80 01.05.2021 v 23:29

Jacck: Díky za informaci o autismu. Já si Rusko nijak neidealizuju. Víc k tomu nemám co říct.

Eicherik
Eicherik 01.05.2021 v 23:56

Eldar80: Já si tuhle říkal, proč si nezaložíš nějaké vlákno věnované vědě, duchovnu, náboženství, spiritualitě.... Myslím, že by nějakou kladnou odezvu vyvolalo, byť ne masovou. Teď už chápu. Třeba se jednou moderování diskusí zavede. :-)

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.