Zvláštny web - knihy na stiahnutie zadarmo

DISKUZE » Volná diskuze


Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 18.02.2018 v 16:47

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.02.2018 v 17:07

Hanka_Bohmova: myslím, že po technické stránce podobným věcem zabránit nelze. Ale na té stránce je odsud "půjčeno" dost věcí. Pokud by se tohle stalo jinde než na internetu, řešilo by se to, to vím jistě. A to mě na tom mrzí a děsí nejvíc. Jenom mě zajímá, jak se k tomu postaví majitel tohohle webu.
A druhá stránka věci. Platba na stránce funguje jako na amazonu. A toho se nechci zúčastnit, pokud se ukáže, že to je podvod. Česká firma, která má dost textu anglicky a v kontaktu je .ru

V mém komentáři nebylo nic proti vašemu názoru, protože s vámi souhlasím (i s druhým komentářem), ale dělá to z Databáze neseriózní projekt. Jenom mi šlo o to, že pokud by se tohle stalo jinde (že by třeba jeden časopis okopíroval text jiného časopisu), tak hned jedou právníci....

syskas
syskas 18.02.2018 v 18:08

Tu je Danova odpoveď:

"před chvílí mě na to někdo upozornil, ale z těch stránek se nedá zjistit provozovatel :-( je to nějaké ruské a asi i nesmyslná kontaktní emailová adresa :("

Pôvodnú správu som Danovi písala iba sama za seba, o nikom inom som nevedela. Tak uvidíme, či teraz, keď sa ukázalo, že je toho oveľa viac, nejako zakročí a osloví prevádzkovateľa. Alebo to aspoň skúsi - ak ten mail v kontaktoch vôbec funguje...

intelektuálka
intelektuálka 18.02.2018 v 18:17

Děkuji za zprávu

voshi
voshi 18.02.2018 v 19:49

Nečet jsem všechny předchozí posty. Celkem normální by bylo kdyby se po rozkliknutí komentáře nebo nicku přesměrovalo na zdejší stránky, potažmo by u komentářů bylo upozornění, že se jedná o komenty z jiné stránky - ze které. No ale to se neděje. Takže to laicky vypadá, že komenty a názory pochází od nich. Na druhou stranu, po rozkliku se nic neobjeví, slepa stránka, všímavej člověk zjisti, že neni něco v pořádku.

R.E.M.
R.E.M. 18.02.2018 v 19:56

syskas:V návaznosti jsem poslala Danovi odkaz na ukradené komentáře u Naslouchače.


syskas
syskas 18.02.2018 v 20:04

R.E.M. ďakujem, snáď to pomôže. Verím, že neskôr si Dan pozrie aj túto diskusiu, aby videl, že to nie je jeden prípad a nie je to ani náhoda. Práve naopak, niekto to robí zámerne a vo veľkom a naozaj sa treba aspoň pokúsiť to zastaviť. Ak sa to nezastaví, tak veľmi zvažujem, či tu zostanem. Nedovolím, aby niekto zneužíval môj účet na DK na podvody (lebo to vyzerá, že cieľom toho webu je získať údaje o platobných kartách). Alebo prestanem hodnotiť knihy, aby nebolo čo kopírovať.

Text příspěvku byl upraven 18.02.18 v 20:06

R.E.M.
R.E.M. 18.02.2018 v 20:15

...bohužel, na netu se dá zneužít všechno.

intelektuálka
intelektuálka 18.02.2018 v 20:20

R.E.M. - netrapte se tím, majitel si to určitě vyřeší...ale jinak máte pravdu...

syskas
syskas 18.02.2018 v 20:20

Jasné, zneužiť sa dá. Lenže sa treba aj brániť, nenechať to tak. Treba to aspoň skúsiť. Pokojne aj trestným oznámením prevádzkovateľa. Ak sa nebudeme brániť, tak si budú dovoľovať stále viac - na internete aj v skutočnom živote.

syskas
syskas 21.02.2018 v 17:49

Rozhodla som sa problém so zneužívaním môjho nicku na cudzom webe (nick, profilová fotka a kopírovanie hodnotenia kníh) riešiť aspoň tým, že ku každej prečítanej knihe vložím tento komentár:

Vzhľadom na to, že jeden web neoprávnene používa naše profily a komentáre ku knihám, som sa rozhodla nehodnotiť slovne žiadne knihy.

Text příspěvku byl upraven 19.06.23 v 15:48

Naias
Naias 21.02.2018 v 18:14

Ešte sú to aj srandisti, pri Vlaku poslednej noci uvádzajú „Kniha v českém jazyce!“ Aj pri iných slovenských vydaniach, či už po česky vyšli, či nie. A toto je tiež pekný text, taký zmysluplný: „Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.“

syskas
syskas 21.02.2018 v 19:10

Naias: tiež som sa dobre bavila pri čítaní. Mám pocit, že to urobil len nejaký automatický prekladač. Snáď aspoň vďaka tomu bude stránka ľuďom podozrivá a nebudú sa do systému registrovať a zadávať údaje z platobných kariet.

elfos
elfos 21.02.2018 v 19:58

Syskas, to je ale pro ten web báječná reklama. Nejen v této diskusi, ale i u vámi přečtených knih. A lidi budou klikat a chodit se tam dívat.

syskas
syskas 21.02.2018 v 20:08

elfos: Nie, to nie je reklama. To je varovanie, aby tam ľudia nič nekupovali. Pretože podľa mňa rozumný človek nebude nakupovať u niekoho, na koho bol upozornený, že ako predajca klame, zneužíva niečo alebo niekoho (v tomto prípade okrem našich údajov z DK aj autorské práva).

denib
denib 21.02.2018 v 20:19

syskas: Takový komentář ale ke knize nepatří. Chápu ty důvody, ale doplatí na to DK. K čemu to bude ostatním čtenářům zde na DK? Pokud dáš ke knize komentář, že se nechceš vyjadřovat, oprávně by se to mělo přesunout do diskuze. To už raději nedávej žádný.
Podnikl v té věci už něco Dan?

syskas
syskas 21.02.2018 v 20:33

denib: Nie som internetový expert ani právnik, takže netuším, ako inak sa brániť a ako inak na to upozorniť ostatných užívateľov (okrem tejto diskusie). Lebo takto zneužitých je veľa profilov. A podľa mňa užívatelia na DK majú právo vedieť, že ich údaje z DK niekto cielene zneužíva. Žiaľ, môže na to doplatiť DK. Aj tým, že niektorí užívatelia ukončia svoje pôsobenie - tiež o tom uvažujem. A ak sa tak rozhodnem, tak určite zmažem všetky svoje komentáre - ak sa to bude dať.

denib
denib 21.02.2018 v 21:24

syskas: Já to chápu a souhlasím. Taky mi to vadí. Jen bych nerada, aby se kvůli tomu dávaly ke knihám tady komentáře, které s knihou vlastně nesouvisí. Ale jsem jen jedna uživatelka - je to jen můj názor.

Text příspěvku byl upraven 22.02.18 v 07:12

syskas
syskas 27.02.2018 v 15:43

Autorka knihy, ktorá ma upozornila na ten web a na to, že tam stiahli moje údaje, napísala aj do Martinusu. Ten zasiahol. Hoci je "len" predajca. Jej kniha tam už nie je. Takže zjavne niekto našiel spôsob.
Naše profily a komentáre stiahnuté z DK sú stále tam.

Text příspěvku byl upraven 19.06.23 v 15:48

syskas
syskas 12.03.2018 v 16:52

Nemám rada zneužívanie kohokoľvek a v akejkoľvek forme a neznášam nedokončené veci. Preto som sa bola opýtať na polícii, čo môžem urobiť a ako postupovať.

Nie som právnička, takže zjednodušene je to takto:
My, používatelia DK, nie sme poškodení, pretože všetko, čo sme si "vytvorili" na DK je verejné. Môžeme upozorniť prevádzkovateľa DK (kedže on je istým spôsobom majiteľom autorských práv na obsah webu a teda aj poškodeným) aj políciu (tá to môže oficiálne riešiť až vtedy, keď to oznámi niekto z poškodených).

Toto sú podľa zákonov poškodení, ktorí to môžu riešiť (aj v spolupráci s políciou):
1. prevádzkovateľ DK - keďže údaje z jeho stránky niekto používa bez jeho súhlasu,
2. osoby, ktoré zaplatili (alebo kúpili kredit) a knihy si nemohli stiahnuť,
3. osoby, ktoré na stránke zadali údaje z platobnej karty a niekto im z nej neoprávnene stiahol peniaze (čiže zneužil údaje z platobnej karty),
4. majitelia autorských práv na knihy (v tomto prípade vydavateľstvá).

Policajt sľúbil, že na ten web aspoň upozornia vydavateľstvá a samozrejme, ak sa ozve nejaký poškodený, tak to budú môcť riešiť aj oficiálne.

R.E.M.
R.E.M. 12.03.2018 v 20:36

syskas: Díky za informace a za aktivitu.

book_fan
book_fan 17.12.2019 v 21:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek