Ženy versus muži / Ženy a muži

DISKUZE » Volná diskuze


ZÓNA
ZÓNA 08.02.2021 v 11:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Damato
Damato 08.02.2021 v 14:28

Mužský versus ženský svět vzájemně se odtahující i přitahující. Už pohledem do dávné i nedávné minulosti vidíme ženy bojovnce, které šly tvrdě za svým A nebyly to žádná křehká poupátka. M.Thatcherová, železná lady, to je vyloženě moderní zástupce , který s ženským světem nemá nic moc společného
V české minulosti- pokud budeme věřit, že na každém šprochu je pravdy trochu, to byla kněžna Libuše se svojí bojovnicí Vlastou.V Dívčí válce se hrdla podřezávala , jak na běžícím pásu a ženská lest rozhodně nebyla tou mužskou částí ani náznakem prohlédnuta. Ženská lest dokáže být mnohem tvrdší než mužská pěst..
Na druhou stranu z minulosti dobře známe postavu „Krále Slunce“ Ludvíka XIV- to byl panečku cimprlína. A v novodobých dějinách- a teď mě polovina národa zatratí – Václav Havel, pokud jste četli jeho Dopisy Olze, dozvěděli jste se, že to byl všechno, ale rozhodně ne chlap. Ten měl k představiteli mužského světa asi tak daleko, jak představitelka z filmu Vlak dětství a naděje paní Urbanové , k bývalé primabaleríně ND p.Drottnerové. No a co naši vládní činitelé? Takový P.Nečas- to byl vojevůdce z mužského světa????To asi taky ne, co?
Nedají se tyto dva světy porovnávat ale ani je nelze prolínat. Všude se najdou vyjímky, ale slabá ženská nátura to jen jemností svalů a paží, rozhodně ne naturelem. Sáhněte ženské jemné duši na vlastní dítě a zabije vás v tu chvíli.

siena
siena 08.02.2021 v 16:38

ZONA, možná bych vám doporučila přečíst si např. vzpomínky politických vězňů, žen, jaké "něžné" bytosti byly tehdejší bachařky!

Damato, dovolila bych si jen malou poznámku. Ano, paní Olga byla kotvou pana Václava Havla. Byla to opravdová dáma, později první dáma. Vzpomínám, jak jsme s maminkou, před 25 lety, stály v předlouhém zástupu na Hradě...
Václav Havel nebyl chlap s velkým CH, ale kolik těch "chlapáků" bylo ochotno podstoupit to, co podstoupil on?
Nakonec, ono je to tak i s tímto tématem. S dovolením, nezáleží, zda-li jednají a tzv. vládnou ženy s velkým Ž, muži s velkým M, ale měli by to být lidé vzdělaní a slušní.

Text příspěvku byl upraven 08.02.21 v 16:48

PanPredseda
PanPredseda 09.02.2021 v 13:59

"Pokud Ty věříš v ženský svět, tak já, v tomto kontextu, věřím v symbiozu obou těchto světů. A obou si jich vážím."
Tak s tímhle tvrzením souhlasím a velmi se mi líbí.

Pralinka1910
Pralinka1910 09.02.2021 v 19:00

Pro PanPredseda:

Děkuji ;)

Pro ZÓNA:

Milý P.
Až dnes jsem si přečetla Tvé knižní komentáře a tím konečně pochopila hloubku myšlenky Ženského světa.
Kdybych to přečetla dřív, tak jsem diskuzi nerozvířila.
S úctou
P.
PS: to bude ten chybějící šachový závit :)



Vložit příspěvek