Uživatel svůj příspěvek odstranil.

DISKUZE » Volná diskuze


Eldar80
Eldar80 04.07.2019 v 16:55

siena: Prakticky můžu. S mazáním to nemá nic společnýho. Tak si nehrajte na nějakýho zdejšího policajta a strážce morálky. Pak spousta problémů sama zmizí. :)

siena
siena 04.07.2019 v 17:10

Eldare80, já si na nic nehraju. Pouze jsem reagovala na váš komentář, resp. na tu část, kde vás šokuje, jak někteří "ví", co si druzí myslí. Napsala jsem, že ve svých diskuzních příspěvcích to děláte vy sám, tak nevím, co by vás na tom mělo co šokovat. Uznávám, že hodně osobně, také jsem to napsala.
A vidíte, uběhla půlhodina, hodina a děláte to opět...

alekis
alekis 04.07.2019 v 17:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eldar80
Eldar80 04.07.2019 v 17:30

alekis: Dobrý. :)
siena: Ano nehrajete. Prostě se tak chováte.
Dělám opět co?

triatlet
triatlet 04.07.2019 v 17:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 04.07.2019 v 18:03

Eldar80, jak že jste to napsal..."...No, ať už vás napadne cokoliv, pořád to jsou vaše vlastní nápady a s dotyčným to nemá žádnou souvislost. ..."


Adhara
Adhara 07.07.2019 v 22:18

Lector: Zaujímavé, ako ste sám pohotovo vyniesol súdy a stanoviská a navyše ste pridali osobný útok. Preto sa vyjadrím len k jednej z vašich domnienok, k tej, že som písala o vás. Nie, konkrétne vaše vymazané príspevky som naozaj nemala na mysli. Stačilo mi prečítať pár vašich príspevkov, aby som vaše ďalšie aktivity prestala sledovať (i keď u adresného nedá to aspoň neprečítať, hoci väčšinou nestojí za reakciu).

Mirektrubak: Vďaka za snahu objasniť situáciu konštruktívnym spôsobom. Skúšala som sa v minulosti (nie ohľadom tejto témy, ale raz už aj na DK) opakovane pýtať, keď som nevedela niekoho správanie pochopiť, no žiadnych odpovedí sa mi spravidla nedostalo.

Eldar80: Vidíte, rovnaké sklamanie z diskusií zažívam aj ja. I keď vzhľadom na to, že DK je už moje n-té záujmové fórum, príliš vysoké očakávania som nemala. Pokiaľ si ale budeme chcieť slušne a neurážlivo vydiskutovať nesprávne závery, nemusí to dopadnúť tak zle. Oveľa lepšie je priznať si nesprávny názor (a dať šancu na zmenu), než ho len v tichosti mať a podľa neho sústavne jednať, nemyslíte?

Mimochodom, sama proti domnienkam pri internetovým diskusiám bojujem už roky (https://www.adhara.sk/?page_id=1430). Je zaujímavé ocitnúť sa v tomto spore na opačnej strane, ale som rada, že unáhlené zábery o diskutujúcich prekážajú viacerým. Azda aspoň niektorí sa na základe toho pokúsia vytvárania vlastných neoprávnených domnienok vyvarovať.

Lector
Lector 07.07.2019 v 22:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

ijcro
ijcro 08.07.2019 v 20:53

Jako odstrašující příklad k tématu uvádím

https://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/hledam-spolehlive-beta-ctenare-4381/str-4

Eldar80
Eldar80 08.07.2019 v 21:17

Nechápu co je na tom odstrašujícího :D

ijcro
ijcro 08.07.2019 v 21:18

Ty díry, přece :)

Eldar80
Eldar80 08.07.2019 v 21:33

ijcro: Proč? Mě to připomíná něco jako novodobý strach z vakua. :) Kdyby to bylo nějaké obohacující téma, tak pak bych tomu možná rozuměl. Jenže takové diskuse zde prakticky nejsou. Drtivá většina diskusí je dílem okamžiku a nemá žádnou trvalou hodnotu. Má to význam pro čtenáře právě teď...
Jediné co mě k tomu napadá a co by se mi líbilo, kdyby zakladatel diskusního vlákna mohl nastavit pravidla. Třeba někomu povolit nebo zakázat příspívat, zakázat mazání apod. Kdyby třeba někdo takový chtěl kvalitní diskusi, tak by si nastavil kdo tam může příspívat, zakázal mazání či editaci příspěvků, aby měli uživatelé snahu psát kvalitní příspěvky. Omezil třeba počet příspěvků na den od jednoho uživatele apod. Zkrátka aby měl nad diskusním vláknem výhradní kontrolu.
Něco takového se však těžko podaří prosadit. Tady už padla spousta dobrých nápadů na vylepšení DK, ale většina úprav mi přijde buď zbytečná a nebo vyloženě škodlivá. Takže nezbývá než se smířit s dosavadní živelností vláken a možností uživatelů své příspěvky mazat.

Text příspěvku byl upraven 08.07.19 v 21:34

JáJejí
JáJejí 08.07.2019 v 21:38

Docela schizofrenně by mě zajímalo, čím uživatel s2798 porušil pravidla diskuse, které že to konkrétní pravidlo a hlavně který moderátor to tak VYHODNOTIL.
Ale to by už bylo moc transparentnosti*, že?
:-)

Text příspěvku byl upraven 08.07.19 v 21:38

ijcro
ijcro 08.07.2019 v 21:43

To mě taky zarazilo, na žádný spam si nevzpomínám.

Eldar80
Eldar80 08.07.2019 v 21:47

:D Mě se u s2798 zobrazuje jméno Já Její... Úplně se chce říct: náhoda? nemyslím si :D

ijcro
ijcro 08.07.2019 v 21:54

Uživatel s2798 asi přestal existovat a drží se jen v citovaném textu

JáJejí
JáJejí 08.07.2019 v 22:31

Jestli mě na tomto světě něco baví, pak je to dobírat se navzájem s chytrými lidmi!

Ano, pánové, potřebovala jsem si vyzkoušet, jak funguje registrace na Databázi knih přes FaceBookový účet, tak jsem tu chvíli byla jako s2798 (to jméno mi přidělil "systém", jinak bych si zvolila něco mnohem lépe zapamatovatelnější, přece! :-)).

A můžu přísahat na to, že jsem speciálně v tom diskusním vlákně nikoho neurážela a (na mě dokonce výjimečně) držela se tématu.

Můj (gymplácky) milovaný Joseph Heller končil skoro každou kapitolu jedné své knihy zvoláním:
"Tak to chodí!"
:-)

Text příspěvku byl upraven 08.07.19 v 22:32

siena
siena 09.07.2019 v 10:25

Myšlenka, že zakladatel vlákna si bude to vlákno sám moderovat také není zde nová. Přišlo mi to zbytečné, neb bychom snad měli umět debatovat slušně všude. Ale teď ji shledávám celkem zajímavou. Jsem zvědavá jakým způsobem a kdo, se ujme toho oddělování "zrna od plev"...

Text příspěvku byl upraven 09.07.19 v 10:27



Vložit příspěvek