Poděkování

DISKUZE » Volná diskuze


elfos
elfos 13.03.2015 v 13:13

Máme pátek třináctého, což je myslím dobré datum k založení této diskuse. Kdysi jsem četla něco, co mi dodnes silně utkvělo v hlavě. Totiž, že nemeškáme a plnými hrstmi si stěžujeme, remcáme, nadáváme a vedeme úplně zbytečné a nesmyslné žabomyší války, zatímco to dobré přijímáme, ale poděkováním, dobrým slovem a chválou skrblíme, takže je jich míň než šafránu. Proto tohle místo, kde, pokud budete mít tu potřebu a touhu, můžete.. rozsypat trochu šafránu.

elfos
elfos 13.03.2015 v 13:40

Dlouho jsem přemýšlela, kam vložit toto své poděkování, aby nezůstalo přehlédnuto, až jsem se rozhodla tedy založit tohle místo. Protože, moc ráda bych - už dlouho - poděkovala vám všem, kdo trpělivě pomáháte zlepšovat Databázi knih a dělat z ní ještě lepší místo. Za každou i tu nejmenší, sebenepatrnější úpravu, doplnění a opravu údajů u knih a autorů na DK jsme moc vděční a moc vám za to jménem celé Databáze knih i jménem svým děkuji.

Možná si někteří myslíte, že vás skoro není vidět, že zůstáváte bez povšimnutí, ale není to tak. Vězte, že vás vidíme, každé vaše doplnění ISBN, vložení obálky, opravu přeťuků v anotacích knih a biografiích autorů, doplnění zajímavostí o knihách, každou třeba i sebeskromnější úpravu.... a moc si toho vážíme a jsme rádi, že s vaší pomocí je Databáze knih zase o kousíček víc v pořádku. Moc děkujeme.

Je tu toho na doplňování a opravování moře (a vás, kdo s tím pomáháte, je ještě více), a je to nekončící proces, protože denně přibývají další a další. Děkuji i za vaši trpělivost, nadšení, že to nevzdáváte a pečujete o Databázi knih.... a moc doufám, že Databáze knih je a stále bude místo, kam si budete chodit odpočinout, potěšit se, promluvit s přáteli a bavit se tím, co máme všichni rádi: knihami.
Moc vám všem děkuji.

elfos
elfos 13.03.2015 v 13:50

Ano, to jste mi teď právě připomněla jednu z básní mého milovaného básníka Jana Skácela. Vnímat a těšit se z drobností a krás, které jsou všude kolem..

*

Poděkování - Jan Skácel

Poděkujme jak děti za jablko
za vše co bývalo a znovu kdysi bude
za to že věrná po dni přicházela noc
za zarputilé ráno

Poděkujme jak děti za jablko
za to že příští dávno je už za námi
že nás měl čas
jak rybář rybu v síti

Poděkujme jak děti za jablko
a bez výčitek bez pokorné pýchy
za radost která pomohla nám přebolet
za odebraný dar

Poděkujme jak děti za jablko

*

Azizi
Azizi 13.03.2015 v 17:53

Ja by som sa rada poďakovala danielsonovi za DK, za to, že je vytvorená ako "na mieru" pre mňa, či už z hľadiska funkcionality, dizajnu, smeru a vývoju, ktorým sa uberá. Som tu už 5 rokov a mám to tu naozaj veľmi rada!

Ďakujem tiež všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľajú na jej fungovaní a vývoji - moderátorom a ostatným užívateľom.

A v neposlednom rade som vďačná za to, že som tu spoznala niekoľko naozaj veľmi milých ľudí :)

knedlik
knedlik 13.03.2015 v 19:07

Já jsem za tenhle web taky strašně ráda :-) A nepochybuji o tom, že je za tím spousta dřiny a odříkání... Čili i já přidávám svůj velký dík!

lenkaknel
lenkaknel 13.03.2015 v 22:44

Taktéž chci vyslovit veliké DÍKY za existenci DK. :-)


mhutani
mhutani 14.03.2015 v 09:06

Moc děkuji, že je moje maminka v rámci možností zdravá, plná energie a dobré mysli.

elfos
elfos 31.12.2016 v 19:53

Milí čtenáři a čtenářky, Dékáči a Dékačky (jak říká tester), milovníci a milovnice knih i tuláci a tulačky kouzelným světem literatury, všem vám moc děkuji za to, že tady jste, za každou třeba i sebemenší drobnost, kterou jste na Databázi knih a pro Databázi knih udělali - ale i za nádhernou hromadu skvělé práce, kterou tady mnozí při doplňování a úpravách knih děláte, a přeji vám v novém roce 2017 spoustu dní v pohodě trávených s báječnými knížkami a doufám, že i tady na Databázi knih. Moc vám všem děkuji.

pavlinda
pavlinda 31.12.2016 v 21:23

elfos-a my děkujem Tobě i těm dalším,co to tu vedou-už si neumím představit,že by tu Databáze nebyla!

newtory
newtory 01.01.2017 v 00:27

Rád by som sa aj ja poďakoval všetkým,ktorí majú podiel na tom,že DK žije a stále sa jej darí byť tým lepidlom,čo drží pokope to kvantum ľudí.
Pokiaľ sa číta,ľudstvo má ešte stále nádej,že prežije tie civilizačné meteority,čo nás neustále zasypávajú.

Text příspěvku byl upraven 01.01.17 v 00:30

elfos
elfos 31.03.2018 v 12:49

.. .. Děkuji..
@--)----

*

A ještě: Můžeme vzlétnout, stačí jen trochu se odrazit.. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=m5hBpFaVroI

Sisinka05
Sisinka05 07.04.2018 v 20:57

Též chci adminův poděkovat za založení DK! Díky DK jsem našla spoustu úžasných knížek, o kterých bych ani nevěděla :).

elfos
elfos 10.07.2018 v 17:58

Než poděkuji, jedna omluva. Už jsem tady různě v diskusích kdysi několikrát napsala, že jsou tady samí dobří lidé a že si myslím, že tu není nikdo, kdo by záměrně škodil nebo ubližoval - škodit nebo ublížit jde ovšem i nezáměrně nebo z pomýlenosti. Omlouvám se, že jsem nevěřila těm, kdo mi říkali, někteří v dobrém, někteří posměšně, že můj názor "samí dobří lidé" je naivní. Měli pravdu, jsem naivní.

A teď poděkování. Mám tady velmi často nutkání děkovat a občas to i dělám. Tak dnes, teď, poděkování veřejné a obrovské, a to Danovi za bezbřehou trpělivost, kterou s námi všemi má. A za to, že neztrácí nadhled. A za to, že vytvořil Databázi knih a že o ni neochvějně pečuje. Jsem šťastná, že tady Databáze knih je. A Databáze knih má štěstí, že má Dana.

Dane, moc a z plna srdce ti děkuji.

Eicherik
Eicherik 10.07.2018 v 18:09

Připojuji se k poděkování Danovi. Jeho trpělivost s námi musí být opravdu bezbřehá. :-)

Petass
Petass 01.08.2018 v 22:03

Chci poděkovat všem, kteří se na databázi podílejí a to tvůrcům, moderátorům i uživatelům. Jsem tu od ledna, občas tu vyplave něco nepříjemného, ale tak je to všude... Našla jsem díky databázi spoustu nových knih, které bych asi jinak minula a to by byla škoda! Je tu spousta lidí různého vzdělání a zaměření, kteří se s Vámi pustí do konstruktivní debaty, i když Vás vůbec neznají. Baví mě plnit čtenářskou výzvu, i když všechna témata mě neberou, o tom totiž výzvy jsou. Děkuji Vám všem!

Petass
Petass 22.10.2018 v 22:13

Chtěla bych poděkovat za čtenářský diář 2019. Je prostě dokonalý... Přesně to, co každý rok vyžaduji + knihomolská nástavba... Díky!!! Už zapisuji první poznámky k novému roku... Zatím jen kulturní akce, až přibude práce, nebude to tak nadšené... ale to snad ještě chvíli vydrží... aspoň do prosince :D

elfos
elfos 23.12.2018 v 06:43

V tento sváteční čas a s blížícím se rokem 2019 děkuji vám všem za to dobré, co jste pro Databázi knih udělali a čím jste potěšili nejen elfos, a nejen na Databázi knih. Moc děkuji a přeji vám pokojné svátky a spoustu krásných dní - a krásného čtení - v příštím roce.

elfos
elfos 12.05.2020 v 19:26

Moc děkuji těm, kdo pomáhají a bojují s koronavirovou pandemií. Dokážou úžasné věci. A taky moc děkuji všem, kdo jsou ohleduplní vůči druhým.

Felix321
Felix321 20.06.2020 v 20:56

Dobrý den pane Vondruška
Chtěl jsem Vám poděkovat , že jsem mohl přečíst konečně dobrou knížku.
Jsem v polovičce 7 dílu Husitcké epopije.
Především Vám děkuji , že od let , kdy jsem mohl z historických románu mohl číst jenom Feuchtwangera - běží mi na 65
Učiva historie v té době nebyla zajímavá a tak se mám co doučovat.
Chci Vám jenom říci že tu historii píšete úžasně a s politickýma názory s Váma plně souhlasím a nenechte se odradit s názory v MF - to jsou lidi kteří nedokážou napsat knížku , která má více než 20 stran
Mám doma už Přemyslovce od ženy a těším se na ně
Nejlépe se mi to čte na zahradě daleko od mojí ženy
Jiří Blažek

MartinJay
MartinJay 26.07.2020 v 21:27

Zdravím lidičky a milovníky knih.
Chtěl jsem vám tímto naprosto zbytečným příspěvkem poděkovat. Knížky a s nimi spojená komunita fajn lidiček mi pomáhá překonat těžké období v mém životě. Nebudu rozvádět co se stalo. Stejně by to nikoho nezajímalo.
Sice díky tomu už nečtu, ale třeba za rok či dva zase začnu.
Takže to trochu zestručním.

Děkuji, děkuji, děkuji.

tavvva
tavvva 27.07.2020 v 17:23

Třeba by to někoho zajímalo :)

MartinJay
MartinJay 27.07.2020 v 21:52

Já myslím, že ne. Pokud se tu sejde více lidí, tak to prozradím

elfos
elfos 04.06.2022 v 22:18

Dnes chci poděkovat.. Jinak. Děkuji České televizi za pořad Česko přeje dětem, který právě teď vysílá živě. Jde o benefiční večer organizace UNICEF, která už 75 let pomáhá ohroženým dětem. A děkuji všem, kdo pomáhají, jakkoli, kdekoli. Je nemálo míst a situací, kde je to potřeba - velmi.



Vložit příspěvek