Otázky

DISKUZE » Volná diskuze


Marthas
Marthas 27.02.2023 v 17:06

To Naias: Ano, avíza jsou tu dlouho. Sice ne déle než jsem tu já, ale někdy mi už čas splývá.
Koneckonců jsem uživatelku odkázala na podmínky webu. Nevím, proč bych nemohla. Já osobně se snažím nespoilerovat. Dokonce jsem tak tajemná, že to mnohdy nenakopne ani mou paměť. :D Takže to rozhodně nebyla žádná obhajoba spoilu anebo výtka vůči DK.

Marthas
Marthas 27.02.2023 v 17:12

To Lenka. Vílka: Tož to je trochu smutné nebo spíš více. Já vím, proč od jisté doby recenze vůbec nečtu a nenamáhám se je ani zde psát. Jak jsem už psala, uživatelce jsem poslala odkazy. Udělala jsem něco špatně. Upřímně jsem si dříve nebyla jistá na koho to směřuješ, proto jsem neodpověděla hned, i když jsem tu byla.

pobijecmuch
pobijecmuch 27.02.2023 v 17:42

Avíza jsou pouze dobrá vůle provozovatele DK. Podmínky nám přece říkají, že provozovatel si nemusí obstarávat souhlas uživatele, ani ho jinak upozorňovat.
Každý uživatel tady poskytl svůj souhlas s veškerými podmínkami a seznámení s nápovědou. Že většina uživatelů podmínky nezná (a nechce znát) je bohužel pravda. Ale platné rčení také říká, že neznalost zákona neomlouvá.

Text příspěvku byl upraven 27.02.23 v 17:52

Toky240
Toky240 28.02.2023 v 10:12

Zdarec.
Som sám komu príde divné, že veľmi často rozdiel ceny knihy v tlačenej podobe a ebooku je nejako malý? Chápete - tá práca, ktorá je za vytlačením samotnej knihy, jej distribúciou do kamennej predajne atď oproti tomu, čo treba absolvovať s ebookom...
Lebo ak takáto kniha v papieri stojí 13,34eur a v ebooku 11,89 tak celý ten cirkus s tlačením a distribúciou predraží papierovú knihu o niečo cez 12%. Tak neviem, či je ebook tak predražený alebo kniha v papieri tak podhodnotená.
Ceny som čekol orientačne napr. pri tomto titule ale je ich x.
https://www.martinus.sk/?uItem=1857855

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.02.2023 v 10:21

Na tom nic divného není. V ebooku platíte jiné věci než v rámci papírových knih. Není to jenom o: někdo to hodí do programu, udělá formáty a rejžuje nebohé duše, aby si odjel na Bahamy. Přečtěte si třeba toto a budete v tom mít jasno ;)

https://www.penize.cz/nakupy/204416-proc-e-booky-nejsou-a-nebudou-za-pusu

Text příspěvku byl upraven 28.02.23 v 10:23

Toky240
Toky240 28.02.2023 v 12:18

Dík za odpoveď.


pobijecmuch
pobijecmuch 28.02.2023 v 17:31

Článek pana Kašpárka tak nějak vyznívá, že je napsán na objednávku. Neříkám, že nemá pravdu, ale osobně si myslím, že eknihy jsou účelově předraženy. Nakladatelé se prostě bojí, že kdyby eknihy byly moc levné, tak se papírové nebudou tolik prodávat a oni prostě nevydělají.
Kdoví co nás čeká, až se DPH u papírových změní. A kdo ví co v budoucnu udělá takové akce jako je Green Deal. Začíná to zákazem benzínových aut a bude pokračovat něčím dalším, například útlumem tisku papírových knih.

ijcro
ijcro 28.02.2023 v 19:50

U mé poslední knihy je rozdíl v ceně docela velký 413 ku 199, ale já cenu nestanovuji ani neovlivňuji prodeje v akcích.

Janadvorackova
Janadvorackova 02.03.2023 v 17:59

Všeobecná otázka: už tady někdo uvažuje o tom, že kvůli ceně přestane kupovat papírové knihy?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.03.2023 v 18:01

Ne. Nikdy. Ne. Nee. Tůdle nůdle. Ne.

Janadvorackova
Janadvorackova 02.03.2023 v 18:07

Také ne, i kdyby na chleba nebylo, na knihu bude :).

Jahýnek
Jahýnek 02.03.2023 v 19:30

Nikoli kvůli ceně. Kvůli prostoru se však již omezovat musím a blahořečím naší knihovně, ovšem na vánoce a za vysvědčení to bez knížek nejde, i když už si pomalu nemám kam sednout.
Číst z monitoru je pro mne podstatně horší zážitek, jsem konzerva archaická.

pobijecmuch
pobijecmuch 03.03.2023 v 08:38

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Toky240
Toky240 03.03.2023 v 15:17

Z monitoru ebooky nutne čítať knihy nemusíš. Čítačky s e-paper displejom sú podľa mňa celkom OK. Ja čítačku čítam radšej. Neprevracajú sa mi strany, viem si upraviť veľkosť aj druh písma atď. Pre mňa jediná výhoda klasickej knihy oproti čítačke spočíva v tom, že mi nevadí keď spadne na zem - kľudne ju hodím po synovi keď nepočúva :-)

Janadvorackova
Janadvorackova 03.03.2023 v 20:08

No ona to podle mě myslí spíš tak, že má raději papírové.

Jahýnek
Jahýnek 03.03.2023 v 20:15

Jana D. mi rozumí, nicméně díky Toky240, že si mohu "upgradovat" své představy o čtečkách.

Janadvorackova
Janadvorackova 03.03.2023 v 20:56

Jahýnek: Jojo, jsem podobný tvor. Knihovny jsou už plné, až se bojím, že poličky začnou protestovat. Mám hromádky i na stole a komodě...
Navíc jsem kdysi brigádničila v tiskárně a očichávání nových knih bylo super.

Marthas
Marthas 05.03.2023 v 13:28

To JanaD. : Ani ne tak kvůli ceně, jako kvůli nedostatku prostoru. Nikdy by mě nenapadlo, že budu mít plný stav. A naše knihovna žel už tak dobře zásobená není, jak bývala.

Reader1133
Reader1133 07.03.2023 v 21:24

Mám dotaz, proč ta samá kniha např. v Knihy Dobrovský má rozdílnou e-shopovou cenu a cenu v kamenné prodejně ? Např. když si knihu rezervuji přes e-shop, a pak si ji půjdu do toho kamenné knihkupectví vyzvednout (Knihy Dobrovský) tak za ní zaplatím 319 kč. Ale kdybych tam přišel jen tak, vytáhl knihu z poličky, tak za tu samou knihu v tom samém knihkupectví zaplatím 399 kč. Proč ? Vůbec to nechápu a moc děkuji za vysvětlení.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.03.2023 v 21:35

Na kamenné prodejně je DPC. A zrovna u Dobrovského je to jedno, zda si knihu vezmete za cenu eshopu, ale jenom vám jí dají na stranu z poličky nebo si jí tam vezmete sám. Viz výpis vašich bodíků z obou variant.

Reader1133
Reader1133 09.03.2023 v 05:38

To je právě to, co nechápu. Minulý týden jsem si v e-shopu Knkhy Dobrovský objednal knihu, kterou jsem si vyzvedl na prodejně a právě na té knize byl zezadu štítek s cenou 399 kč, ale jelikož jsem si tu knihu objednal na e-shopu k oaobnímu odběru, čekal jsem až mi přijde potvrzovací SMS, že je zboží připraveno, tak jsem platil e-shopovou cenu 319 kč. Proč ? To už je přece rozdíl 80 kč. Prostě to nechápu, kdybych jen tak přišel, vytáhl si tu samou knihu v tom samém knihkupectví, tak bych za ni zaplatil 399 kč. Proč bych to ale dělal, když přes e-shop ušetřím 80 kč, akorát s tím rozdílem, že si tu samou knihu z toho samého knihkupectví nevytáhnu sám z poličky, ale knihkupec nebo knihkupkyně a já tím ušetřím 80 kč, ale vzadu je štítek s cenou 399 kč, ale já na pokladně zaplatím e-shopovou cenu 319 kč. Proč ? Tohle nechápu a děkuji moc za odpověď.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 09.03.2023 v 06:10

DPC=Doporučená prodejní cena.
No, ona "reálná cena" bude taky trochu jinde. Když potom tu stejnou knihu seženete na jiném eshopu klidně i za míň. A stejně na tom všichni vydělají. V prodejně bude kniha vždy nejdražší.
Není na tom co k nechápání.

Betulefetule
Betulefetule 09.03.2023 v 19:00

Mám takovou otázku,(snad to přede mnou už někdo nepsal) jak se zakládá diskuze? Zkoušela jsem to hledat všude možně, ale já a elektronika si moc netykáme...Budu moc vděčná za rady a typy :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 09.03.2023 v 19:05

Betulefetule: nejdřív si ověřte, že tady na podobné téma nic není. Nebo jestli to, co chcete řešit, by nešlo do nějakého již stávajícího vlákna.
Pokud to nikam nebude pasovat (o čemž spíš lehce pochybuji), tak tady je cesta:
Diskuse --- hlavní témata --- (tam vybrat příslušné) -- a tam je červený rámeček s "vložit nové téma"

Text příspěvku byl upraven 09.03.23 v 19:06

Betulefetule
Betulefetule 09.03.2023 v 19:10

Páni, strašně děkuji! Zde se ukazuje, že jsem možní trochu slepá....Ups..



Vložit příspěvek