Nespravedlnost!

DISKUZE » Volná diskuze


freejazz
freejazz 10.02.2021 v 20:13

Adhara:
citujem: Ak aj vy máte takú skúsenosť, hoci nie zo strany autora, prečo potom ten odmietavý postoj?
to je, oč tu běží!
nespomínam si totiž, že by som niekde vyjadril odmietavý postoj. mojím prvotným zámerom bolo urobiť si srandu z neschopnosti prísť na niečo nové, čo sa však vo filme a hudbe nepovažuje za mínus, jedine literatúra má na to celkom presné pomenovanie. nečakal som traktáty, myslel som si, že v tejto spoločnosti vládne sloboda a invencia - moja chyba...
navyše som sa myslím dosť jasne vyjadril k tzv. náučnej literatúre, kde je vykrádanie celkom bežná prax.
takže sme sa asi nepochopili:)

PanPredseda: za kozmický výskum v 60. rokoch môžu nemeckí vojnoví zajatci, ktorí ho pôvodne rozvíjali kdesi úplne inde. to len na okraj. dotykový displej vymyslel na začiatku 70. rokov cca 45 ročný dr. Sam Hurst a spopularizoval ho v roku 2007 52 ročný Steve Jobs. v každom prípade však obvykle ide o ľudí v strednom veku, ktorí zúročujú svoje obrovské vedomosti, zručnosti, skúsenosti a tvorivosť. zhodneme sa v tom, že takých ľudí je tragicky málo a väčšinová spoločnosť, ak ich nepotiera, minimálne ich dusí prostredníctvom establishmentu, ktorému pomohla k moci.
je vynikajúce stretávať sa s ľuďmi, ktorí chcú vedieť, neboja sa pýtať a ženie ich zvedavosť. v tom aby vám človek závidel. na druhej strane, koho dnes konzumná spoločnosť tlačí dopredu? asi nemusím odpovedať, stačí si otvoriť aj seriózne sa tváriace weby. aj na nich nájdete každý deň zmienky o kdejakých výmoloch, darách, nemakačenkoch, jakubcoch, cibuliach a iných trolloch. a komu sa snažia masy prispôsobiť? je pre nich vzorom prepytujem Marie Sklodowska, tedy Kurie alebo vypatlaná hviezdička, ktorá svoju holú riť vystavuje na instagrame? alebo mi chcete tvrdiť, že máme znalostnú ekonomiku, lebo 65 % našich detí dokáže obsluhovať smartfón? svet blbne, degraduje a degeneruje. hipsteri v 40. rokoch smrdeli v prepotených flanelkách a svetroch po otcovi, bývali pod mostami a robili najťažšiu prácu, aby zarobili na chlast a fet a kus žvanca. dnešní hypsteri trielia na elektrokolobežkách v na mieru šitých obečkoch s bradou pestovanou u obľúbeného barbiera na frapé, kapučíno alebo nejaký iný sójový shit, aby potom mohli vyrábať powerpointové prezentácie na tému nesmrteľnosť chrústa v Hornej Volte a možnosti jeho využitia v energetike.
a lepší to nebude, ako hovorí môj 77 ročný kamarát:)

Adhara
Adhara 11.02.2021 v 13:11

PanPredseda: Áno, súhlasím. Nepovažujem to za uzavretú záležitosť, vravím si, že raz to musím začať riešiť - keď odbudne iných problémov a pribudne peňazí.

Jeden z tých študentov mal aspoň dobrú ústnu odpoveď na skúške, tak prešiel, aj keď so zhoršenou známkou. Druhý bol celkový lajdák, ktorý nevedel a nerobil nič, neabsolvoval, nezískal diplom.

8plain8
8plain8 25.02.2021 v 08:20

Dobrý den, dneska jsem měla 4 kredity a 5 knih na prodloužení, na 4 knihy jsem kredity vypotřebovala, koupila 20 nových kreditě a odečetlo mi to další 4 kredity ???? Děkuji Marta

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.02.2021 v 08:44

8plain8: to vám v tomhle vlákně ale nikdo nevyřeší. Asi ani kdyby jste to dala do nějakého bazaroveho vlákna. To musíte přes "napište nám" dole na stránce ;)
Nebo že by kvůli prodloužení? Nevím, do jaké kategorie spadáte a zda sleduje někdo, kdo by věděl. Ale tady se bazar neřeší...

Text příspěvku byl upraven 25.02.21 v 08:45

jant02
jant02 25.02.2021 v 11:12

8plain8: Já bych zkusil poslat soukromou zprávu majiteli webu
https://www.databazeknih.cz/uzivatele/dan-1
Třeba tuhle nespravedlnost napraví rychleji než byste čekala.



Vložit příspěvek