Mangy, komiksy

DISKUZE » Volná diskuze


Ronin Roujin
Ronin Roujin 18.11.2013 v 20:01

Njelepčí kormix jzou Opráski sčeskí historje. Kma se hrbe Wošmen, Herrboy nebo Imca l. Tso e nedá srvnávat! jaz je prstě geni hus a cvžichni osattní tvrci jsou jen kikoti. Sestim smiř!

pajonek
pajonek 25.01.2014 v 21:25

....moje nejlepší komiksy za rok 2013 /koupené- posleze přidám přeložené, nevydané....jako jasná jednička loňska je komiks
Ed Brubaker
CRIMINAL
Tenhle komiks mi sedl daleko více jako jeho serie Captain America. Důležité pro mne je, že Criminal se dočkal souhrnného vydání v krásné knize
Neskutečná paráda
Líbí se mi, že Brubaker občas sklouzne k americké drsné škole - což je moje literární doména - nedrží při zemi ani ty nejbezohlednější dacany , jsou tam pitomečci co se všemi deseti snaží protlačit do světa gangsterů, vendeta proti smečce mizerů ....to se četlo samo

Kreslíř Sean Phillips je přesně podle mého gusta /srozumitelná kresba/
Překlad spisovatele českých nářezů - Štepána Kopřivy - nemá chybu
____________________________________________
Kazue Koike, Rjóči Ikegami
Crying Freeman – Plačící drak 1-5

Meče..... létající kulky, ...sex ....jakuza....krev...rvačky.... provází celou tuhle parádičku.
Tahle japonská manga je pro mne kult. To je prostě thriller, tak jak má být..... pro mne je to jeden ze stavebních kamenů japonských komiksů......
Geniální kresba, Rjóiči Ikegama se pěkně vyřádil.........
___________________________________________
Alexandro Jodorowsky, Milo Manara
Borgia
...a tady nebudu nic psát, protože všichni známe ...ale koupil, přečetl a řadím na třetí první místo
___________________________________________
Legenda Stiega Larssona
Denise Mina, Leonardo Manco, Andrea Mutti
Muži, kteří nenávidí ženy

Co k této dvojičce komiksů napsat ?
...něco jsem napsal, ale všechno spadlo, asi vítr !
zbytečná slova, pro mne kreslená paráda, ......paráda knihy, paráda filmy.....prostě JEDNIČKA
______________________________________
George R. R. Martin
HRA O TRŮNY
...oproti všem škarohlídům, kteří považují tenhle komiks za slabší, u mne je z komiksů fantasy na tom nejvyšším místě. Perfektní kresba Tommyho Pattersona je pro mne opravdu perfektní.
Příběh každý zná, nebudu popisovat...jen se zmíním o osobě Daniela Abrahama, scénáristy.
Tento americký spisovatel se u mne pomalu, ale jistě stává nekorunovaným králem scifi a fantasy. Jeho povídky v XB1 nemají chybu, ve dvou knihách ze série Kvartet vysoké ceny (Stíny v létě, Zrada v zimě), dokazuje, že v mnoha ohledech své mistry již překonal. A to vůbec nemluvím o poslední vydané parádičce - Leviatan se probouzí / Leviathan Wakes

Knihy Hra o trůny jsou knihy!Seriál je seriál! Ale tenhle komiks je pro mne PARÁDA

Text příspěvku byl upraven 25.01.14 v 21:26

pajonek
pajonek 01.03.2014 v 19:47

GANTZ /1,2,....
Série: Hiroja Oku
"Vaše životy skončily! Jak prožijete ty další, je jen a jen na mně. Tak se věci mají."

Nová manga série - tentokrát pro odrostlejší (a cyničtější) čtenáře: Gantz! První díl z sedmatřicetidílné uzavřené série, která začíná tím, že hrdinu přejede metro... a pak to bude ještě horší. Šílené mimozemské příšery a čím dál masivnější a krvavější souboje. A hrdinové jsou někdy větší parchanti než ty emzáci......

Recenzent Ondřej Hartman píše: "Ale nemyslete se, i děj jako takový to má zajímavý, plus některé prvky jsou skutečně fascinující – alespoň pro mě, jakožto neznalce tohoto žánru. Což je zpráva pro všechny nemangáky – zkuste Gantz – za málo peněz získáte hodně zábavy a nikdo vás nenutí kupovat další díl.,....
...nenutí, ale já koupil i dvojku a čekám na trojku !!!!

RaptoR
RaptoR 03.03.2014 v 13:08

Nejlepší komiks? Těžko říci. Rozhodně Moore a všechny jeho věci. Watchmeni jsou super, jtejně jako film (však se taky dlouho počítali mezi "nezfilmovatelné" komiksy), V jako vendeta, Z pekla, i Top 10 nebo Liga vyjímečných :)
Preacher je zajímavý, i když dle mého soudu např. Sandman nebo Návrat temného rytíře jsou lepší. Hitman je zábavný, Usagi je parádní, stejně jako Blacksad (ta kresba!!!).
Ale snad nejlepší superhrdinský komiks, který jsem v češtině četl je Daredevil omnibus od Bendise. Pecka :)

pajonek
pajonek 04.03.2014 v 14:13

...téma - nejlepší komiks? - to je trochu zavádějící, to bychom brzy skončili, je spousta amatérsky, ale přesto profesionálně přeložených super komiksů... měli bychom se bavit i o nich .... protože je většina čtenářů nezná..........

pajonek
pajonek 03.04.2014 v 18:26

...přišel, uviděl, koupil, zvítězil ... konečně jsem se rozhoupal a koupil komiks Před Strážci
http://www.databazeknih.cz/knihy/pred-strazci-minutemani-hedvabny-prizrak-172162


paulhunter
paulhunter 03.04.2014 v 20:01

Jsem zvědavý, jak se ti bude, pajonku, líbit (Před Strážci). Já to mám doma půjčené z knihovny, ale ještě jsem nenašel odvahu. Asi si nejspíš ještě osvěžím paměť přečtením Watchmen.

pajonek
pajonek 03.04.2014 v 20:35

Pavle, určitě se bude líbit ....už čtu!
...v poslední době jsem měl v ruce vynikající přeložený komiks, který napsali a nakreslili Brugeas, Vincent aToulhoat, Ronan...
jmenuje se to - Block 109
...komiks začíná v roce 1953
Po zničení Západu prožívá Třetí Říše agónii pod údery Rudé Armády. Pro Zyteka, Velmistra Německa, zbývá jen jediné řešení: masivní virový útok.
Ačkoliv je plán odmítnut Velkou Radou, virus se objevuje v ruinách Marienburgu. Nakažení, přeměnění v krvelačná monstra, napadají vojáky obou táborů. Pouze družstvu desátníka Steinera se povedlo z jednoho takového smrtícího setkání utéci.
Je on a poslední z jeho kamarádů jedinou nadějí lidstva? A jaký je pravý cíl plánu Zyteka, všemocného vládce Říše?
.....veliká přeložená paráda

strougy
strougy 04.04.2014 v 09:54

pajonek: Předpokládám, že Block 109 bylo čteno v překladu mistra Melmotha ;-)

pajonek
pajonek 04.04.2014 v 15:46

...ale strougy je tady na databazeknih taky ? ahoj !....samozřejmě se jedná o vaše parádní dílko

pajonek
pajonek 26.04.2014 v 18:43

...další komiks je doma - moje oblíbené - Star Wars
H. BLACKMAN, J. DUURSEMOVÁ: Star Wars: Vyslanci a zabijáci
Překlad Jitka a Tomáš Jeníkovi. BB art, 480 stran
Soubor komiksových podání Hvězdných válek rozvádí velkolepou ságu, známou především z Lucasova filmového podání. Tento soubor uvádějí čtyři příběhy z Epizody I, zahájené seznámením s Anakinem Skywalkerem. Příběh Cizinec zavádí čtenáře do světa rytířů Jedi na planetě Tatooine. Předposlední Vyslanci na Malastaru popisuje mírovou misi vyslanců Jediů, která má zabránit galaktickému konfliktu, vyprovokovanému občanskou válkou na Lanniku. Závěrečný příběh pak vypráví o velkém námezdním lovci Jango Fettovi.

paulhunter
paulhunter 19.06.2014 v 13:56

Pokud vám nevadí komiks (grafické dílo) bez textu, pak rozhodně doporučím Nový svět:
http://www.databazeknih.cz/knihy/novy-svet-137017

Jinak, zde zmíněný komiks 30 dní dlouhá noc je příšernost po všech stránkách (když pominu kresbu).

Ještě doporučím neotřelé a šílené dílo Pixy od Anderssona.

pajonek
pajonek 25.06.2014 v 19:51

Novinka
All Star Western 1: Pistolníci z Gothamu (All Star Western 1: Guns and Gotham)
Justin Gray, Jimmy Palmiotti, Moritat

Gotham City vždy bývalo rájem zločinu – a to i v dobách, kdy si v něm lišky dávaly dobrou noc. Situace se notně přiostří, když do temných ulic dorazí lovec odměn Jonah Hex. Bude se jeho nesmlouvavý smysl pro spravedlnost hodit průkopníkovi psychologie zločinu, Amadeu Arkhamovi, pátrajícího v pověření gothamské policie po bestiálním vrahovi? Pokud se dokáží nezabít navzájem, společně zjistí, že hřích v mladém velkoměstě sahá ještě hlouběji než do jeho základů, přesně jak je psáno v záhadné Bibli zločinu…
Poté spolu vyrazí po stopách pohřešovaného dítěte do zaplavených katakomb – nebo-li ještě stále rozestavěného gothamského kanalizačního systému – ale dokáží přežít všechny nástrahy temných křivolakých chodeb? Také představíme pomstychtivou ohňostrůjkyni Barbary Ghost, zhoubu sanfranciského podsvětí, a démona El Diabla, zabijáka nemrtvých.

...a mám se zase na co těšit !!!

pajonek
pajonek 29.09.2014 v 15:40

Ultimátní komiksový komplet:1602 (č.46)...od Marvelu
Žánr: superhrdinský, akční
Autoři:
[scénář] Gaiman, Neil
[kresba] Kubert, Andy
Píše se rok 1602. Blíží se konec vlády královny Alžběty, Anglii sužují podivné bouře a zemí se šíří zkazky o mocných, nelidských bytostech. Podivně známí hrdinové a lotři, včetně Nicka Furyho, Spider-Mana, X-Menů a Dr. Dooma, se po celé Evropě zaplétají do sítě intrik a zrady. Do pohybu se dávají události, které by mohly znamenat konec světa.
100%

Azizi
pajonek
pajonek 01.11.2014 v 15:47

...zase jsem přečetl pochoutku, přátelé přeložili vynikající detektivní-krvelačný-svastikoidní komiks od Jean-Yves Delitte, jmenuje se U-Boot
Květen 1951. V divoké Amazonii objeví kartografická výprava trup někdejšího U-Bootu, německé ponorky z druhé světové války. Co potkalo jeji posádku, brutálně zavražděnou v březnu 1945, ztracenou uprostřed Atlantického oceánu?
Benátky, červen 2059. O jedno století později jsou profesor a jeho student nalezeni zavražděni. V září zahyne díky tajemnému výbuchu na střeše jedné budovy další člověk.
Jak jsou tyto události spojeny? Skupina mužů se rozhodne bojovat bez ohledu na smrtelné nebezpečí a odhalit tajemství. Jsou ale i jiní, stejně odhodlaní jej pohřbít. To nejhorší má ještě přijít...
Rozuzlení bude nejspíš hodně krvavé.

...naprostá paráda za 100%

asanita
asanita 16.11.2014 v 10:35

Nejlepším komiksem je pro mě legendární Asterix a Obelix, ten nikdy neomrzí!

pajonek
pajonek 16.11.2014 v 19:01

.....řekl bych, že nám tak ani nejde o o slovíčko "nejlepší"
Tak si dáme očekávanou pecku
18.11.2014 (potvrzené datum)
Alexandro Jodorowsky, Juan Gimenez - Kasta Metabaronů
Mistr pera Alexandro Jodorowsky přichází s postavami většími než vesmír, s mýtickými osudy, příběhy tragických lásek, velkých obětí, gigantických dobrodružství a monumentálních vesmírných soubojů... a Juan Gimez to celé zhmotnil svou dokonalou malbou.

Tento epický příběh ve stylu kultovní Duny u nás také vyjde v opravdu epické úpravě – všech osm dílů v jedné mohutné knize! Další příběh ze světa Incalu si prostě nemůžete nechat ujít.

...měl jsem možnost už Metabarony číst a doporučuji - za brož 999 je dost, ale tohle stojí
za tisíc korun /kdo chce muže jít do vyššího levelu a koupit vázaný, nebo limitovanou edici za trošku větší peníz........

Ikkju
Ikkju 16.11.2014 v 21:21

Též se přidám se zprávou pro ty co sledují ságu Kůstek, chystá se poslední díl http://www.daemon.cz/chysta-se/detail/4965

Podfa na hrad!

paulhunter
paulhunter 18.11.2014 v 19:43

Musím se přiznat, že se mi už dlouho nestalo, abych se tak moc těšil na knihu, jakou je Kasta Metabaronů. Už abych ji měl v ruce. Podle ukázek to bude pecka, kresba je geniálni.

pajonek
pajonek 09.12.2014 v 16:43

.....možná někdo pozná
Nepřátelství mezi Eddardem a sourozenci Lannisterovými není jediným zdrojem třenic mezi těmito dvěma mocnými rody. Tyrion Lannister, trpaslík, jehož znetvořené tělo skrývá mozek génia, se teprve nedávno osvobodil ze zajetí Eddardovy ženy, lady Catelyn Stark, která ho obvinila z pokusu o vraždu jejího mladšího syna Brandona, a jeho neklidná mysl touží po pomstě................................

...jasan - je to třetí část grafického románu Hra o trůny George R. R. Martina , na kterém se podílela scénářem dnešní hvězda mezi spisovateli fantasy - Daniel Abraham ...

...tak ještě čtvrtá část a končíme..

Anna 13
Anna 13 17.01.2015 v 10:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Majča Mishix
Majča Mishix 30.01.2015 v 10:23

PUPÍKY

pajonek
pajonek 10.11.2015 v 19:24

...pro komiksáky úžasná novinka
Neff,Ondřej
kresba - Michal Suchánek
Tři povídky klasika sci-fi žánru v luxusním komiksovém provedení!
Talentovaný kreslíř Michal Suchánek si vybral ke svému impozantnímu komiksovému startu tří příběhy Ondřeje Neffa a neuvěřitelným způsobem je převedl do nového média. Prožijete zakázanou romanci, vedle které je 50 odstínů opravdu jen šeď (Jitro pro hroznou radost), zjistíte, že hamižnost se nevyplácí ani ve vesmíru (Kšeft za všechny prachy) a na závěr budete svědky rozhovoru s cestovatelem v čase, který si jako místo pro svou exkurzi zvolil koncentrační tábor (Konec dobrý, všechno dobré).
K tomu všemu ještě v knize najdete bonusové nákresy a texty Ondřeje Neffa o vzniku příběhů.....

oblíbených 321%

pajonek
pajonek 29.11.2015 v 21:01

.....snad se dočkám
Vyjde 7. prosince 2015
Dívka, která kopla do vosího hnízda
Denise Mina Andrea Mutti Antonio Fuso

Komiksová adaptace Dívky, která kopla do vosího hnízda výstižně zachycuje zajímavé části románu. V komiksu je k vidění skvělá, výrazná tvorba. Pokud jste fanoušek Lisbeth Salanderové a trilogie Milénium, rozhodně byste si komiks měli přečíst. Bude vás bavit!

Celá tato komiksová série od Vertiga je vynikající !!!!



Vložit příspěvek