Knižní Bakaláři – Vaše zážitky s knihami

DISKUZE » Volná diskuze


jana14
jana14 17.04.2020 v 16:52

Navrhuji takové klasické téma. Ale možná je pro mnohé milovníky knih zajímavé. Napište a podělte se prosím se všemi zážitky a příhodami, které souvisejí s naší knižní posedlostí. No třeba: jak jsem se díky knihám seznámil/rozešel, jak mi spadla knihovna, jak mi kniha pomohla překonat těžké životní období, jak jsem ztratil/našel/objevil knihu a jak mi mou nejmilovanější knihu nevrátili...Vítané jistě budou i příběhy z knihkupectví a knihoven. Zaujmou snad i dnes již pro mnohé exotické knižní příběhy před r. 89 - třeba fronty na knihy, podpultovky, knižní čtvrtky. Dále: " jak jsem pašoval zakázané knihy ze zahraničí, jak jsem pomáhal opisovat nebo rozšiřovat samizdaty, jak jsem četl pod lavicí.....Prostě co Vás napadne. Mě Vaše příběhy moc zajímají a vůbec, můžeme se všichni v této těžké době podělit a zavzpomínat....Děkuji moc moc. Jana.

jana14
jana14 17.04.2020 v 18:19

Tak začnu sama: Moje maminka měla za "totáče" nějakou možnost vyjet "na západ". Když se vracela, koupila knížku "Kde je zakopán pes" od zakázaného Pavla Kohouta v brožovaném vydání. Protože kniha byla dost "tlustá", tak se bála,a pro větší bezpečnost knihu roztrhla na tři díly. Když knihu úspěšně provezla, vrhli jsme se na ni. A tak mezi námi kolovaly různě ty tři "díly". Já to četla od konce, ale stejně jsem byla moc šťastná...

bamba
bamba 17.04.2020 v 21:12

Ja som prepašovala playboya - neviem či sa to ráta medzi literatúru, ale zakázané to bolo. Vysypali autobus na ceste z Juhošky a na colnici bol stolík, kde sa odkladali veci závadné, ktoré mali ostať colníkom. A tak som to pekne pozbierala a zase rozdala v autobuse.

jana14
jana14 17.04.2020 v 22:55

bamba: unikátní zážitek ze starých dob. Ti mladí už to nepochopí.

bamba
bamba 17.04.2020 v 23:12

a k tomu som pašovala ešte Buldiho - korytnačku. Ale tá už naozaj do literatúry nepatrí. Nemyslím si, že to bol unikátny zážitok. Blbá doba, ešte blbšie zákony na čele s ich darcami.

vladomach
vladomach 19.04.2020 v 01:21

Já se momentálně poučuji od Radky Denemarkové a jejích Hodin z olova, moc užitečné a krásné. V knihovně poučuji svým projevem osvíceného neandrtálce na různých přednáškách, ale u počítače mi vždycky vytečou nervy, takže jsem za klasického neandrtálca. Dále jsem si na koncertu kapely Poletíme? nechal podepsat knihu Jana van Helsinga, která je poměrně dobrá svým politickým i okultním obsahem. Co dál? Knihobudky mě fascinují, ale knížek mám na pár let, takže se snažím vyhnout veškerému získávání nových. Každopádně mě až teď oslovila právě paní Denemarková pasáží o vyšší hodnotě knih tak, jako jsou vždy zmiňovány. Až dosud jsem něco co by převyšovalo náklady na náklady v kníhách hledal marně.



Vložit příspěvek