Knihomolové zachraňují Maxíka

DISKUZE » Volná diskuze


petaSk
petaSk 04.03.2020 v 10:21

Maxík je drobek z Ostravy, kterému byla zjištěna vzácná genetická nemoc SMA, která mu byla diagnostikována ve 14 měsících. Teď se vybírá velká částka na genetickou léčbu, kterou musí postoupit do svých dvou let (do tří měsíců - Červen 2020).
Na jeho webu pribehmaxika.cz je spousta informací o něm samém, léčbě, nemoci i odkaz na transparentní účet.
Budu za Maxíka moc ráda, když se my knihomolové zapojíme do tohoto nerovného boje a budeme číst pro tohoto statečného klučinu.
Navrhuji za každou přečtenou nebo koupenou knihu přispět Maxíkovi libovolnou částkou na schválenou veřejnou sbírku.

Text příspěvku byl upraven 04.03.20 v 10:23

JáJejí
JáJejí 04.03.2020 v 14:13

Toto je jenom během dneška třetí prosba, jak přispět na léčbu člověka, který podle našich zákonů/pravidel nemá nárok na péči hrazenou z veřejného zdravotního pojištění, která na mě na "těch internetech" vyskočila.
Jak se rozhodnout komu ještě ano a komu už ne?


Nebylo by lépe angažovat se ve změně zákonů, aby pojišťovny namísto proplácení vitamínů, plavání atd. každému pojištěnci, který si o to jednou za rok požádá, přiznaly částky právě těmto dětem, resp. dospělým např. s roztroušenou sklerózou?

petaSk
petaSk 04.03.2020 v 14:45

To jistě ano, ale během tří měsíců, asi toho moc nezmůžeme. A já raději pomůžu někomu než nikomu :-)

JáJejí
JáJejí 04.03.2020 v 17:17

Já raději taky pomůžu tomu, koho znám aspoň zprostředkovaně.
Ale tímto odkládáním se neřeší příčina.



Vložit příspěvek