K čemu jsou oblíbení uživatelé?

DISKUZE » Volná diskuze


Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 13.09.2016 v 23:32

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dell
Dell 14.09.2016 v 09:15

Vybírám je především podle toho, co čtou, co a jak hodnotí a komentují. Vidím pak jejich hodnocení a komentáře přednostně u každé knihy, kterou si zobrazím. Jejich aktivitu speciálně nesleduji.
Protože jsou pro mě většinou víceméně důvěryhodní, občas si od nich nechám virtuálně poradit, jestli je určitá kniha pro mě smysluplná nebo ne. Někdy se podle té rady neřídím, ale dávají mi tak látku k zamyšlení.

Azizi
Azizi 15.09.2016 v 00:16

To čo píše Dell je veľmi rozumné a určite dosť nápomocné. Avšak keďže ja nemám veľmi prehľad, čo kto číta a ani komentáre nečítam až tak často, nevedela by som si asi taký zoznam vytvoriť. A ešte k tomu ten môj čitateľský vkus mi príde tak jedinečný, že ťažko by sa mi asi triafalo pri výbere takých ľudí. Čiže u mňa sú to skôr ľudia, ktorých buď poznám osobne, porozumeli sme si, niečo ma na nich zaujalo atď. Tiež ich nie je veľa, momentálne 9 :)

Text příspěvku byl upraven 15.09.16 v 00:21

bytost
bytost 15.09.2016 v 11:58

K čemu jsou oblíbení uživatelé?
Tak především k tomu co píše DELL, s tím souhlasím, pak na základě jejich vyjadřování a knih které čtou lze dovodit, zda si máme co ,,říci,, v soukromých zprávách. Vím, že zde probíhá i čilá vzájemná komunikace právě tímto způsobem. Mnozí uživatelé si tady vytvořili komunitu opravdových přátel, kteří si nejsou lhostejní a vzájemně se stýkají a podporují i v osobním životě.
Tak, jako i v jiných oblastech platí, že to není o kvantitě, ale o kvalitě kontaktů. Samozřejmě, tu kvalitu vidíme každý v něčem jiném. Tak asi tak, Hani. Příjemný den.

Luvák
Luvák 15.09.2016 v 13:11

Mohl bych mít související dotaz? Dá se někde zjistit, kdo mě má v oblíbených? Všiml jsem si, že si mě pár lidí do oblíbených přidalo, ale vcelku by mě zajímalo, kdo to všechno je (a co je k tomu vedlo).
Děkuji za odpověď.

Plútarchos
Plútarchos 15.09.2016 v 13:13

Ve svém Profilu/ "Oblíbení uživatelé" a nahoře záložka "Já v oblíbených"


Eldar80
Eldar80 15.09.2016 v 23:25

Mám v Oblíbených aktuálně 165 uživatelů a nepřijde mi na tom nic divného. Mám tak zaručeno, že prakticky u každé knihy mám hodnocení i od jiných uživatelů. Samozřejmě to není tak, že bych si do Oblíbených dával každého bez rozmyslu, ale docela pečlivě si vybírám. Třeba i u takové knihy jako je Tajemný svět pravěku od Zadrobílka mám 3 hodnocení Oblíbených, protože lidé co to četli jsou pro mě dostatečně zajímaví. U Tuláka po hvězdách od Londona mám dalších 29 hodnocení (nyní jsem to počítal) a všechny uživatele "znám" a vím co zhruba čtou. Pomáhá mi to tak udělat si lepší představu o knihách, které jsem ještě nečetl. Samozřejmě každý den sleduji aktivitu uživatelů, co čtou, co hodnotí a k čemu píší komentáře. Díky tomu jsem objevil spoustu dalších knih, které si hodlám časem přečíst. Samozřejmě sleduji též komentáře a diskuse ke všem knihám co jsem četl a u spousty knih, které si chci koupit. Logicky jsem si prošel žebříček nejlepších autorů komentářů a všechny, kteří mě zaujali přidal do Oblíbených. Pokud dočtu nějakou knihu, tak si projdu všechny komentáře a pokud narazím na nějaký zajímavý opět si rozkliknu uživatele, podívám co čte, jak dobré píše komentáře a pokud je dost zajímavý, přidám si ho. Také si přidávám uživatele, kteří mě zaujmou třeba profilem a nebo seznamem Přečtených knih. Orientuji se hlavně na duchovní a naučnou literaturu, takže pokud někdo čte tento druh literatury a píše komentáře, často si ho taky přidám. S politováním se však musím přiznat, že občas někoho smažu. To když zjistím, že přece jen čte jiný druh literatury a nebo mě jeho komentáře nepřijdou tak dobré jako na začátku.

Azizi
Azizi 15.09.2016 v 23:37

Luvák, Hanka: Teraz som pozerala, že prakticky všetci, ktorí si ma pridali do obľúbených a ja ich v obľúbených nemám, sú mi úplne neznámi. Nevymenila som si s nimi jedinú správu (tuším okrem jednej výnimky), nepoznám ich. Ale príde mi to hrozne milé a veľmi si to vážim! :) Podľa mňa ich muselo na mne niečo zaujať (komentáre ku knihám, komentáre v diskusii, literárny vkus...). Verím, že si ma nepridali len tak. A vzhľadom k tomu, že sa vôbec nepovažujem za nejakého literárneho experta ani nič podobné (kníh som prečítala zatiaľ žalostne málo proti tomu, ako by som chcela), tak ma to teší. Som rada, že niekto sa možno v mojich pocitoch z kníh našiel a vníma to podobne a pod. :) Je to milé a som rada.

Text příspěvku byl upraven 15.09.16 v 23:45

Luvák
Luvák 16.09.2016 v 09:14

Děkuju za informace (:

Text příspěvku byl upraven 16.09.16 v 09:17

majík1
majík1 19.09.2016 v 19:01

Dávám si do oblíbených lidi,kteří čtou stejnou literaturu,nebo se mi líbí jejich příspěvky v diskuzi.od některých se dozvím o zajímavých knihách,které bych jinak neobjevila.

tatjana1737
tatjana1737 15.03.2020 v 19:02

Asi jsem lama, ale zaboha nemohu najít, kde uvidím, kdo mne má v oblíbených. V upozornění se mi zobrazilo, že si mne někdo přidal, ale když jsem pak klikla jinam, z upozornění tato hláška zmizela a zpětně nemohu dohledat. Poradí prosím někdo? :-)

Eicherik
Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.03.2020 v 19:07

Tatjana1737: musíte bejt rychlá :D z upozorneni to zmizí hned :( já si nick vzdy hodim do další záložky, protože to zmizí právě tím kliknutím jinam :(
A potom do seznamu na vašem profilu...oblíbeni...uživatele...A hledat, kdo je navíc, pokud si ho v upozornění necháte proklouznout mezi prstama... :/

Naias
Naias 15.03.2020 v 19:22

Zmizne to, keď kliknete na tú hlášku. Neklikajte na na ňu, číslo pri upozornení odstráňte pomocou vynulovat a hláška tam zostane. Nick si môžete hodiť do vyhľadávača ručne.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.03.2020 v 19:35

Ha! O tomhle jsem nevěděla, díky Naias. Takže jako v reálném životě. Na nic nesahat! :D

tatjana1737
tatjana1737 15.03.2020 v 20:34

Díky moc za rychlé odpovědi. Nakonec jsem tu uživatelku asi našla a hned jí opalcovala nějaké komentáře :).



Vložit příspěvek