Je mazání příspěvků a vláken moderátory spravedlivé?

DISKUZE » Volná diskuze


smazenaryba
smazenaryba 22.08.2019 v 10:31

DeepSea21 - napíšeš že tráva je zelená, obloha modrá a potom chceš aby ti to ostatní argumentami vyvrátili. Nabudúce skús ten či onen postoj najskôr presvedčivo odôvodniť. Ptom môzeš čakať adekvátnu odozvu. To, čo predvadzaš, je správanie decka, ktoré si pozrelo na youtube dokument a myslí si, že zjedlo všetku múdrosť sveta.

Text příspěvku byl upraven 22.08.19 v 11:40

JáJejí
JáJejí 22.08.2019 v 11:13

pro tsal:

Pak mi nezbývá než smeknout před vaší setrvalou aktivní pozorností, kterou zdejší diskusi věnujete. Já většinou příjdu až v okamžiku, kdy je stránka protkaná smazanými příspěvky a zvědavost je mrcha. Někdy možná dokonce větší, než já!
:-)

Text příspěvku byl upraven 22.08.19 v 11:16

Lector
Lector 22.08.2019 v 11:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

DeepSea21
DeepSea21 22.08.2019 v 13:13

Lector:Děkuji za názor,respektuji(opravdu to nemyslím ironicky).
Nesnažím se vyvolávat bouřky,nic z toho nemám,na internetu obzvlášt'.
Jenom mi je líto,že někteří uživvatelé se tu ohání slušností a hned poté napíšou urážku.
(Teď nemám na mysli Vás.)

Lector
Lector 22.08.2019 v 14:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Jack Bauer
Jack Bauer 25.08.2019 v 07:08

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.


Naias
Naias 25.08.2019 v 07:14

Jack Bauer, sú tu: https://www.databazeknih.cz/oblibene-citaty/jack-bauer-15037
A tu: https://www.databazeknih.cz/citaty/jan-werich-171

Text příspěvku byl upraven 25.08.19 v 07:15

Jack Bauer
Jack Bauer 25.08.2019 v 07:17

Naias, díky za rychlou odpověd.

Janadvorackova
Janadvorackova 31.08.2019 v 21:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 01.09.2019 v 18:57

Janadvorackova, dovolím si zareagovat.
Komentáře, které glorifikují např. svatou inkvizici, které říkají, že si to ti nevěrci, čarodějnice, zasloužili, protože se přeci přiznali. Komentáře, v kterých se píše, že i dnes, ve jménu víry, by měly být sestaveny seznamy těch, kteří jsou pro společnost nepřijatelní a škodliví a ti by měli znovu skončit na hranici. Ano, takové komentáře by tu neměly být. Jestli jste na podobný narazila, stačí nahlásit. Jinak nevidím důvod, proč by tu nemohly být komentáře ke křesťanským knihám, proč by se nemohli jejich čtenáři zde vyjadřovat, proč by se tu ke své víře nemohli hlásit. Když se vám nelíbí, co v nich říkají, existuje u knih rubrika Diskuze, kde můžete jejich názorům oponovat. Nebo můžete napsat zdejšímu majiteli a navrhnout, že by takové knihy tu ani neměly být...
Nebo by možná bylo dobré, nejprve se podívat o čem tu někteří píšeme, co se nám na některých komentářích nelíbí. Takhle je to jen opětovná snaha relativizovat a tím legalizovat názory, které ve slušné společnosti nemají co dělat. Protože, jak někteří, kteří čtou i mrtvé autory, vědí, u nastaveného prstu na jedno etnikum, na jednoho nepřítele, nezůstane...

Text příspěvku byl upraven 01.09.19 v 19:29

ijcro
ijcro 01.09.2019 v 20:38

V komentářích obecně můžou být jakékoliv blbosti (stručný obsah díla, emocionální výlev, sebestředný odsudek, individuální zhodnocení..., a já nevím co ještě).
Pokud považujeme ty palečky za hodnocení komentáře, tak opět mohou být pohnutky dát paleček i úplné blbosti v komentáři (který vlastně ani není komentář) různé, dávají je recesisti, blázni, ..., nadšenci, nebo jen tak a bůhví proč na základě okamžitého rozhodnutí.

Předpokládám, že na vyhledávání šovinistických, rasistických, xenofobních, sexistických a jiných slov (sousloví) v komentářích mají dozajista moderátoři protředky a tak by je měli v duchu zásad užívání této sociální sítě používat. Takže asi jde o tu míru a rozložení - co tedy je na hraně a co už za hranou. Každopádně s postupující personifikací asi není problém dát takovému přispěvovateli ban buď časově omezený nebo navždy.

A jestli je něco správné, anebo ne, bude vždycky předmětem nějaké polemiky.

Text příspěvku byl upraven 01.09.19 v 20:47

Janadvorackova
Janadvorackova 02.09.2019 v 09:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 02.09.2019 v 10:04

Janadvoračkova, zdá se, že se těžko můžeme pochopit. Jasné vymezení se proti vyjádření nenávisti, ať už třídní, či etnické, proti jakékoliv nenávisti, nepovažuji za dětinské bonzování. I kdyby bylo precizně stylisticky zformulované a napsané bez vulgarit. Stále to bude pro mne zcela nepřijatelné.

Text příspěvku byl upraven 02.09.19 v 14:23

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.09.2019 v 10:07

Bacha na slovo od "N". Když to o sobě nebo o jiných řekne černý občan původem z Afriky, je to ok. Když to řekne bílý člověk, je to nevhodné. Stejně jako v našich podmínkách rom/cikán, takže my taky víme.
(Jestli mi tenhle příspěvek někdo smaže, budu to brát jako smutný signál...)
Ale jak databáze pozná, kdo to píše? Třeba jsem jedna z nich a potom slovo na "N" a "C" mohu použít...
Jenom vsuvka pro zamyšlení ;)

Protože pokud auror mj. 400 stran používá termín na "N" sám, protože se překladatel strachy neschoval za strom, chápu, že se najde někdo, kdo to ve svém komentáři použije taky. V komentáři zkombinuje jazyk svůj a knihy. Pokud to je evidentně (to z komentáře poznáte!) někdo, kdo tím sleduje něco jiného, je to jiná situace. Hodnocení taky dost napoví...

Proto mě baví ta výjimka v pravidlech, kdy nemůžete použít sprostá slova. Ale když sprostá slova použijete v rámci citace, je to úplně jinej příběh... :)

Text příspěvku byl upraven 02.09.19 v 10:16

JáJejí
JáJejí 02.09.2019 v 10:21

Taky si myslím, že aktivní starost o to, aby byla pravidla webu a diskusí dodržována, není "dětinským bonzováním".

Pojďme, my non-priviledged, sepsat, co vlastně víme o tom, co moderátoři smějí a jaké k tomu mají prostředky!

Moje poznatky:
Smějí dělat složitější úpravy základních záznamů v databázi (typu slučování vydání atd.), smějí mazat diskusní příspěvky. Smějí slučovat vlákna diskusí. Nesmějí vlákno uzavřít pro další přispívání, to smí pouze majitel webu Dan.

Žádné jiné nástroje, než vlastní oči, znalosti a názor pro to nemají.
Jejich zásahy nejsou v diskusích "podepisovány", jak je to u těch úprav u knih, autorů, vydavatelství atd. NEVÍM.
K vánocům prý za tuto činnost dostávají od majitele webu knihu/knihy.

Ví někdo víc?

Text příspěvku byl upraven 02.09.19 v 10:24



Vložit příspěvek