Diskuze

DISKUZE » Volná diskuze


kapr
kapr 13.02.2018 v 08:23

Pravidelně si čtu příspěvky jednotlivých uživatelů. Přemýšlím při tom o tom, zda si je po sobě vůbec přečetli. Překlepy bývají pravidlem. Na hrubky narážím i u příspěvků, které jinak působí velice kultivovaně. Usilovně se snažím je v těchto případech vnímat jako překlepy. Přesto někdy váhám.

Ještě maličkost. Pravidelně vložím příspěvek, a následně si jej přečtu. Samozřejmě narážím na překlepy, někdy i hrubky. Jindy chci vyznění příspěvku mírně korigovat, nebo myšlenku rozvinout. Občas delší příspěvek píši po částech, napíši dvě, tři věty, odstavec, uložím, přečtu, a dále pokračuji v režimu upravit. Považuji za kontraproduktivní, když každé jeho uložení je následně označeno - příspěvek byl upraven v. Myslím si, že by po vložení příspěvku, i každé další jeho úpravě, mělo vždy existovat jakési období jeho hájení. Mohlo by to být 5 minut, hodina, ale i 24 hodin. Ideální by v tomto směru byl asi zlatý střed. Označovat časovým razítkem úpravy příspěvku, které proběhnou do 60 minut od posledního vložení, a jsou tedy pouhými jeho aktuálními korekcemi, pokládám za zbytečné.

Naias
Naias 13.02.2018 v 08:49

Lenže sa často stáva, že jeden užívateľ napíše príspevok, druhý zareaguje a vzápätí ten prvý užívateľ svoj príspevok upraví. Ak by tam nebol čas úpravy, reakcia druhého by mohla vyzerať dosť čudne. Nie že by to bolo životne dôležité, ale takto sa diskusia stáva neprehľadnou. Aj tak je v nej chaos, netreba to ešte zhoršovať.
Ak ti tie dátumy úprav tak vadia, napíš si príspevok mimo DK, napríklad vo worde a bude po probléme.

Lector
Lector 13.02.2018 v 09:13

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr
kapr 13.02.2018 v 10:35

Oba máte pravdu. Faktem je, že často reaguji na podnět bezprostředně, s úmyslem napsat pouhou jedinou větu. A ono to po jejím napsání má tendenci bobtnat a rozvíjet se.

Napadá mne, že by možná neškodilo po určitou dobu v případě změn textu zobrazovat obě verze příspěvku.

Jinak prvotním a jednoznačně důležitějším podnětem pro vznik tohoto vlákna byl ten první z obou odstavců úvodního příspěvku, překlepy a hrubky.

Časové razítko mi tolik nevadí, byť jeho vkládání by podle mého názoru mělo být přeci jen minutově, přinejmenším vteřinově blokováno.

Ještě jeden nápad: Vkládání příspěvku by mělo napříště o jednu fázi více. Nejprve by se ukládal (bez zveřejnění,) a teprve následně zveřejňoval. Fungovalo by to podobně jako u mailových služeb. Vkládaný příspěvek by se ukládal průběžně, jak v určitých časových intervalech, tak na požádání. Teprve v okamžiku, kdy by byl vkládající s textem spokojen by příspěvek zveřejnil. Diskuze by se tak mnohdy stala, kultivovanější, slušnější, pravděpodobně by ubylo i různých invektiv mezi diskutujícími uživateli. Rozhodně by to přispělo k tomu, jak DK působí navenek. Z úrovně příspěvků každý náhodný návštěvník usuzuje na úroveň uživatelů. To významně ovlivňuje i jeho pohled na celkovou úroveň stránek. Samozřejmě to má vliv i na to jakou váhu v jeho očích mají soudy, které zde uživatelé o jednotlivých literárních dílech zveřejňují.

U rozsáhlejších příspěvků používám i možnost jejich vytváření v textovém procesoru. Obvykle ale reaguji, jak píši výše, bezprostředně na podnět jedinou větou. O pravděpodobnosti jejího případného bobtnání v tom okamžiku příliš nepřemýšlím.

Jinou věcí je to, že zde jsou podmínky nastaveny shodně jak pro diskuzi, tak pro "také diskuzi", pro něco co s diskuzí nemá ani zbla společného, různé hry a podobně. Význam této části přitom vůbec nechci snižovat. Každá z těchto kategorií i jejich uživatelé se chovají zákonitě, jak už z té či oné kategorie vyplývá, velmi odlišně. Směšování obou tak rozdílných kategorií do jedné je další velkou bolestí DK, jak na to již mnozí uživatelé dávno upozorňovali.

Naias
Naias 13.02.2018 v 10:49

Nemôžem si pomôcť, ale predstava, že by skomplikovanie vkladania príspevkov diskusiu skultivovalo, sa mi zdá naivná. To je v ľuďoch, nie v spôsobe ukladania príspevkov. Ak dakto chce, dobre si premyslí, či sa hodlá vyjadriť práve takto, ak nechce, žiadny systém ho nedonúti. A čo sa týka preklepov, na to predsa existuje kontrola pravopisu. Ja ju používam stále, a ak píšem anotáciu po česky, prepnem ju na češtinu. A kým niečo uverejním, prečítam si to po sebe radšej dva razy. Žiadne priebežné ukladanie čohokoľvek ku šťastiu nepotrebujem, plne si vystačím aj bez toho.

EmmaKrizova
EmmaKrizova 13.02.2018 v 14:14

Promiňte že se zapojuji, ale vy nejste rádi , že to tu žije? Chcete, aby to tu bylo mrtvé, tak jako na konkurenčních serverech? Proč tu nenecháte lidi vykecat se? Mě tu taky někteří vadí , ale že bych jim chtěla rušit jejich vlákna, to tedy nee. četla jsem za celou dobu jen jeden příspěvek, který by tu podle mě neměl být, a taky byl nakonec smazán. Začínal slovy Zlo je zakořeněno hluboko v ruské duši. A proč řešíte formu, řešte obsah. Já mám Český jazyk ráda, i když mi diktát vždy zkazil vysvědčení. A pořád se ho učím , tak buďte ohleduplní.
A vidíte, ještě jsem si na něco vzpoměla. Ke kvalitní diskuzi nepřispějete cenzurou, ale svými kvalitními příspěvky.

Text příspěvku byl upraven 13.02.18 v 14:19


intelektuálka
intelektuálka 13.02.2018 v 14:28

Tady souhlasím s Emmou ani mně tu nikdo výrazně nevadí, a když chci, zeptám se dotyčného, jak to myslí. A už si trochu udělám obrázek o člověku - podle toho, jak se vyjadřuje.

Text příspěvku byl upraven 13.02.18 v 14:28

JáJejí
JáJejí 16.02.2020 v 11:44

Kdybych si jako někteří myslela, že "to by si měli poslechnout všichni", poslala bych tento odkaz jako "samoklikatelný"!
:-)

Text příspěvku byl upraven 29.07.22 v 20:06

Chesterton
Chesterton 02.03.2020 v 09:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

SimonK859
SimonK859 27.03.2020 v 09:50

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

Naias
Naias 27.03.2020 v 10:07

To nie sú recenzie, to sú komentáre. A krásne? Nezdá sa mi. Normálka.



Vložit příspěvek