Čičičí, kočky kočičí

DISKUZE » Volná diskuze


Marthas
Marthas 05.12.2020 v 18:27

To Eicherik: A já hlavně doufám, že už si strýc kočku ohlídá a koťata už nebudou, protože se rozhodně nechová zodpovědně jako její majitel. Všechno vždycky musím shánět já a on není ani ochoten a schopen koťata nabídnout přijateným sousedům, těch výmluv, co jsem slyšela.
Třeba za pár let budou podmínky lepší, nevěš hlavu, Eicherik,-) Sice to asi nebudou už takoví krasavci. Třeba strýc tou dobou už nebude mít ani kočku. Ale podobně krásných koček s ne uplně jasným původem čili levných pobíhá po světě, co budou vděčné za teplo, pití a trochu granulí a spoustu hraček a samo tvou společnost.-))

Medunkavera
Medunkavera 05.12.2020 v 19:54

keriH: :-) Ano. Bylo fakt super chodit po bytě s kotětem zaháknutým na zádech :-)
Jako s nějakým baťůžkem..

Medunkavera
Medunkavera 06.12.2020 v 05:34

Mě se hodně líbí to slovo Sičák.
Uvědomila jsem si, že to slovo jsem neslyšela hrozně, hrozně let. Bylo běžné snad v mém dětství. Ano, tehdy se toto slovo používalo. Říkávalo se o někom.. "To byl pěkný sičák!"
Pak se začala používat jiná slova. Vyjmenovávat nebudu..

Marthas
Marthas 06.12.2020 v 19:35

To Medunkavera: Což o to slovo to pěkné je, ale ne jméno pro kočku.-(

Medunkavera
Medunkavera 07.12.2020 v 10:26

Marthas: Ano, máte pravdu.
Ale v tomto případě, když se jedná o kočičku, tak mi to zní tak nějak něžně.

Medunkavera
Medunkavera 07.12.2020 v 10:33

Já to tak neumím vyjádřit, ale myslím, že to váš bratr nemyslí zle. Jen jí tak říká.. Ale určitě jí má rád.


Marthas
Marthas 08.12.2020 v 18:38

To Medunkavera: Nemyslí zle? Jen dělá naschvály a neuznává mé jméno.. A rád? Jak kdy.

Medunkavera
Medunkavera 09.12.2020 v 10:02

Marthas: Těžko posuzovat, když tam u Vás člověk není. Nezná Vás.
Ale já si myslím, že má rád Vás, i kočičku..
(Jen to třeba neumí dát najevo. To se stává..)

Medunkavera
Medunkavera 25.12.2020 v 01:43

Mně se líbilo, když jsem pekla cukroví a celý byt byl provoněn a přičichla jsem ke kožíšku mé kočky, tak jí ten kožíšek byl tak cítit..

elfos
elfos 25.12.2020 v 17:44

:-)

* kočka vánoční *

:-)

Medunkavera
Medunkavera 26.12.2020 v 13:00

Ano. Máte pravdu elfos. Možná jsem jí měla zabalit jako voňavý dárek
a dát pod stromeček.. :-) :-)
Bylo to hezké. Každou chvíli jsem k jejímu kožíšku přičichla - i když jsem potom kýchala.
Kočička se vždy udiveně na mně podívala, co to jako dělám. "Hezky voníš.."

keri.H
keri.H 26.12.2020 v 13:37

Kočka pod stromečkem, to mi připomnělo, když jsme měli naši první kočku, kterou jsme měli doma, tak stromeček ani ozdoby ji nezajímaly, nevšímala si toho. Ale jakmile jsme rozbalovali dárky a papíry jsme odhazovali na zem, tak se jí papíry zalíbily a ona si do nich lehla a byla spokojená. :)

Janadvorackova
Janadvorackova 26.12.2020 v 16:01

Kocoura pod stromkem jsme měli před rokem.
Nebyl ve svém prostředí, sestra ho vzala k rodičům přes svátky.
Honil tam pavouka, ale já se bála, že se zavěsí na řetěz a něco provede. Takže jsem ho chtěla vyhmátnout. Jo, to jsem neměla dělat. Zaútočil mi na ruku, zavěsil se na ni, pokousel mě a zadní tlapkou se mi i šikovně odrazil od klíční kosti, takže jsem byla ve vteřině podrapaná na několika místech najednou.
Zahryznul se tak hezky, že mám dodnes na ruce dvě tečky od jeho zubů.
Ruka mi pak otekla, bolela tři dny.
Pak se zjistilo, že byl kocour celkově nervní, protože se kolem baráku potulovali dva další kocouři. A já to odnesla :).

Dudu
Dudu 26.12.2020 v 16:25

My máme teď v baráku dva kocoury. Jeden je pan domácí/Cipísek/ a druhý je přivandrovalec, kterého jsme pojmenovali Černej Ňůňin. V životě jsem ještě neslyšel kocoura tak srandovně mňoukat. Doma je nerad, raději nocuje venku a ke dveřím se přijde jen stravovat. Na Štědrý den jsem ho chytnul a odnesl domů. Doma pořád mňoukal, takže když do sebe nasoukal půlku řízku, pustil jsem ho ven do noci, kde se cítí dobře.

Text příspěvku byl upraven 26.12.20 v 16:26

Medunkavera
Medunkavera 26.12.2020 v 16:41

keri.H: Tak na to si vzpomínám: Když měla naše kočička první vánoce, tak to se jí také líbilo: vlítla do kupy vánočních papírů. A zas a zas. A vždycky s rozběhem. Rozběhla se a šup do té kupy papírů. A teď se v tom rochnila.. Spíše než dárky nás zajímalo to, že s každým papírem, který jsme dali na tu kupu, tak na to čekala a vlítla do ní.. Stále na to vzpomínáme.

Medunkavera
Medunkavera 26.12.2020 v 16:47

Janadvořáčková: Tak to známe velice dobře.. Útoky od naší šelmy..
Jednou přišel syn a.. "Ahoj Oggynko, ahoj zlatíčko, jak se máš?"
Jenomže Oggynka po něm sekla, kousla ho a syn si pak ošetřoval rány.

Medunkavera
Medunkavera 26.12.2020 v 17:00

Dudu: Černej Ňůnin (musela jsem si to napsat, abych to opsala dobře..)
Zajímavé jméno. Kdo to vymyslel? Ňůnin..
Také jsem své kočce dala řízek (nakrájený na milimetrové kousky, protože jinak to nesní)
Samozřejmě třepla tlapkou: "To jíst nebudu," ale přišla jsem po půlhodině do kuchyně a talířek byl prázdný..

Medunkavera
Medunkavera 26.12.2020 v 17:09

Dudu: Jo, a ještě jak píšete, že ten kocourek zvláštně mňoukal.. Tak jednou jsem byla u dcery a už jsem odcházela, ona mě vyprovázela a na chodbě (v paneláku) jsme si ještě něco domlouvaly a z jednoho bytu - na tom poschodí - bylo slyšet, že tam pláče miminko.
A tak říkám: "Jéé, tady mají miminko.." A dcera řekla: "Ne, to je kočka.."

Marthas
Marthas 26.12.2020 v 17:50

To Dudu a Medunkavera: Některá kočičí plemena se projevují zvláštním stylem mňoukání :) Může se jednat o ten zmiňovaný pláč, který připomíná dítě víc než u ostatních nebo i vrkání. Četla jsem, pokud si správně pamatuju, že zvláštně mňouká Mainská mývalý (to vrkání), Turecká angora (pláče), ale tam je to dost složité, pouze ty, co nepochýzejí s Turecka a jsou šlechtěny uměle v USA (tuším, že se jim říká Angora), i Siamské kočky jsou velmi hlučné ( prý mají baryton).. Samozřejmě u některých se to projevuje zvláště během říje. I já jsem si párkrát spletla naši Sirael se sousedovic dítětem.

Ps: Možná byste byl překvapen Dudu, jaký původ má ten toulavý kocour.

A zvlášť pokud je černý, četla jsem, že černá je zvláště geneticky ceněná barva, skrývat se v ní může spousta vloh pro zajímavá zbarvení.

Jsem ale pouhý laik, co rád čte knihy o kočkách. Opravdové chovatelské znalosti jsou jiný level.

Text příspěvku byl upraven 26.12.20 v 18:01

Dudu
Dudu 26.12.2020 v 18:13

Medunkavera, moje máma měla před léty kocoura a říkala mu Ňůňin, takže jsem k tomu přidal "Černej" a název byl fertig.
Marthas, máte to tedy dost načtené. Tenhle zní jako něco mezi sovou a kocourem. Podle mě ho nějakej parchant týral, páč jak vidí děcka, mizí.

Marthas
Marthas 26.12.2020 v 23:46

To Dudu: To mne mrzí, ale i tak se to nevylučuje. Lidé se mnohdy a často právě děti chovají špatně dle špatného vzoru i k docela drahým mazlíčkům. Jsou toho plný sociální sítě. Takže, aby se člověk bál zvíře třeba neprodat, pouze ho darovat do tzv. dobrých rukou. Je to risk a ne každej v tom bohužel umí chodit. Takovej je svět. Utopit je to nelegální, koneckonců to ani neschvaluju a darovat nebo prodat za almužnu je riziko, protože nový majitel si může vymyslet leccos. Někteří povedení týpci na vás už při prvním hovoru řvou, že jestli je to obyčejná kočka, tak si pište, že uvidíte... Přitom v inzerátu jasně stojí, že se jedná o křížence, cenou je odvoz tedy osobně a na fotce mají koťátka dlouhou srst.-( Jiní vám dají špatné číslo a jsou vzteky bez sebe, že jste je nekontaktoval, jak jste slíbil a nepřivezl jim toho kocoura, přitom o pohlaví jste se nestihli domluvit... Další slíbí, že se poradí s vetem a už se neozvou a jiní si hrozně hlídají, co vám všechno můžou resp musí odpovědět na to, jak se zvíře má, protože jsou to jejich citlivé údaje. Nemluvě, že by člověk správně měl objíždět domácnosti a kontrolovat nepravosti a to předem i po.
Jinak strýčkova kočka skřehotá místo mňoukání, strýc si myslí, že se ji, když byla kotě někdo snažil utopit. Nejsem si jistá, nikdy jsem ji neslyšela... Pravda ale je, že její koťátka mňoukají normálně.
To zní jako Mainka nebo její kříženec, pokud je k tomu fakt obr a má dlouhou srst a až 10 Kg, tak by mohl být.. V tom případě pozor na kyčle, na to main coon dost trpí, aby taky ne, když jsou tak velký a těžký.

keri.H
keri.H 27.12.2020 v 08:33

Marthas: My většinu koťat, co jsme dali pryč, tak lidi si úplně v pohodě přijeli, ještě byli nadšeni a pohlaví jim kolikrát bylo jedno.
Pár koťat a koček zmizelo (pole a silnice u našeho baráku), některá koťata si odvezl táta do práce na pilu, kde se o ně starali lidi. Všechny naše kočky byly venkovní kromě první, která byla doma a jen jsme ji pouštěli proběhnout se ven.

Marthas
Marthas 27.12.2020 v 18:02

To keri.H: To máte dobrý. Však říkám, že někdo v tom prostě chodit neumí. Ono to taky není žádná sranda, když nejdřív musím přesvědčovat majitele, aby koťata netopil, že to není humánní a je trestný. On je pak krmí pouze 2x denně a to mizerně, a když koťata konečně mají věk na to, aby šli k lidem, tak si najde 1000 důvodů, proč tamtěch sousedů se ptát nebude atd. Ona by je přivolala zpátky, chodily by nám žrát krmivo, je to moc blízko a bla bla, samý výmluvy. Odvézt je k zájemcům není ochoten. O barák se nestará.. Přitom jeho kočka, je krasavice s poněkud orientálními a chlupatými kořeny, proto si myslím, že jinde by to nebyl problém. Její prababička mívala moc krásná koťátka, bohužel dědeček byl schopen utopit i 4 měsíční koťata, co měla zájemce a starali se o ně sousedi.-// Bohužel strýc není o moc schopnější.

Medunkavera
Medunkavera 01.01.2021 v 16:00

Když jsme byli ještě všichni doma, měli jsme obrovský krásný živý vánoční strom.
Teď už mám jen maličký, umělý stromeček. Ale hezký. A hezky ozdobený. Není chudý, ani přeplácaný a navíc vypadá jako živý. A mimo těch maličkých ozdob, co na sobě má,
má i stříbrný řetěz. A ten řetěz strašně chutná mé kočičce. Stromeček stojí na takovém nižším stolku, kam ona lehce vyskočí. A hned se žene po tom řetězu. A když to zpozoruju, už má kočička blažený výraz. Nevidí, neslyší a přijde mi, že je snad omámená, protože mě zapomíná i rafnout, když jí řetěz vytahuji z tlamičky.
Včera jsem si říkala: co to tady je? Pod stolem ležela nějaká stříbrná kulička..
Jasně. Ukousla kus řetězu, sežvejkala ho a vyplivnla v kuchyni pod stolem.
Tak jsem řekla dost! Udělala jsem místo na svém psacím stole a dala stromeček sem. Kde mi teda úúplně strašně překáží, ale nechci jít s kočkou první den v novém roce na pohotovost.
Ona velice dobře ví, že na můj stůl nesmí a tak sedí opodál a zálibně se kouká na stromeček a má v očích tolik lásky..

elfos
elfos 08.01.2021 v 18:28

Sčítání ptactva 2021 - Ptačí hodinka.

Probíhá ode dneška až do neděle. Viz zde:

https://ptacihodinka.birdlife.cz/#/observe



Vložit příspěvek