Vyhledávání uživatelů

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Dan
Dan 05.02.2011 v 16:45

Dlouho mi tu chybělo (a myslím, že nejen mě) vyhledávání uživatelů. Zprovozněno. Stačí nahoře v menu kliknout na odkaz "Uživatelé".

Zároveň jsem zprovoznil možnost editovat edice u knih.

knedlik
knedlik 06.02.2011 v 12:16

paráda :-) děkujeme

hanucha
hanucha 08.04.2018 v 18:35

Zdravím, přišlo by mi užitečné mít možnost vyhledávat uživatele nejen dle kraje, ale i dle roku narození. Hlavně s ohledem na čtenářskou výzvu letošního roku, ale mohlo by to být ispirativní i jinak - třeba dcera hodně čte, ale v místní knihovně už má v dětském oddělení vše co ji zajímalo přečtené, tak stále hledám novou inspiraci, co by ji mohlo bavit..

Text příspěvku byl upraven 08.04.18 v 18:36

Skallarix
Skallarix 08.04.2018 v 19:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

hanucha
hanucha 08.04.2018 v 20:11

Pro čtenářskou výzvu - do kategorie kniha vydaná v roce narození..

Naias
Naias 08.04.2018 v 20:14

Hana, rok stačí zadať sem. https://www.databazeknih.cz/pokrocile-vyhledavani


hanucha
hanucha 08.04.2018 v 20:27

@Naias - díky, no já už dle toho vyhledávala, ale asi jsem se blbě narodila :-( to bude vážně výzva.. Všechno, co mě zaujalo, jsem už četla :-(

Text příspěvku byl upraven 08.04.18 v 20:28

hanucha
hanucha 08.04.2018 v 20:30

A ještě mi poraďte, jak najít ispiraci pro desetiletou slečnu.. jak najít něco zajímavého tak, aby v tom nebylo moc sexu, ale zase to nebylo moc dětinské :-( Dá se nějak vyhledávat dle doporučeného věku? Proto mě zajímalo co čtou ostatní stejně staří, i když uznávám, že ve starších kategoriích to asi nebude mít úplně význam..

Naias
Naias 08.04.2018 v 20:45

Do pokročilého vyhľadávania je možné zadať rok narodenia a žáner. Pomocou štítkov sa dajú nájsť knihy pre deti podľa veku. Ale kombinovať sa to nedá.
https://www.databazeknih.cz/search?in=other&;q=pro+d%C4%9Bti

denib
denib 08.04.2018 v 21:08

Naias: V jakém vyhledávání se dá zadat rok narození? A ještě k tomu čtenáře?

newtory
newtory 08.04.2018 v 22:41

Ja by som sa možno skôr spoľahol na rady iných čitateľov. Je tu široký záber záujmov a obrovská vzorka (aj keď asi nebude reprezentatívna) mnohí z nich sú rodičia,alebo starí rodičia.Poobzerajte sa po už založených vláknach,alebo sa (s citom) pokúste založiť nové (je ich tu už neúrekom). Alebo nahoďte udičku na 10-ročiakov (vláknom) a čakajte možno sa nejakí "chytia" a prezradia svoje čitateľské "slabosti".

tatjana1737
tatjana1737 11.04.2018 v 10:05

Vyhledávání podle věku mi také spíše zavání tak trochu seznamkou, ale možná ze mne mluví osobní negativní zkušenost, protože už jsem byla několikrát oslovena za jiným účelem než debatě o knihách, a ne vždy to oslovení bylo zrovna společensky přijatelné :-). Navíc znám kupu vrstevníků, kteří čtou něco úplně jiného než já, takže jen rok narození není moc vypovídající údaj o tom, zda má někdo podobný vkus a doporučí mi něco, co by se mi líbilo... (čímž nechci nápad v žádném případě kritizovat!) Na doporučení knih se mi vyplatily všechny v ýše zmíněné funkce - štítky, podobné knihy, ale hlavně kdykoli třeba od někoho dostanu palec za komentář nebo mne zaujme jeho komentář u knihy, která se mi líbila, rozkliknu si jeho profil a podívám se na jeho další komentáře. Už jsem takhle několikrát narazila na knihy, které se mi velice líbily ,a které jsem nakonec - i přes kapacitní obtíže - zařadila do vlastní knihovny. Opalcování komentářů také nejednou vedlo k soukromé korespondenci a dalším knižním tipům, o navazování virtuálních přátelství nemluvě :-). Současně je zde na DK možnost dát si nějakého autora do oblíbených autorů a zvolit možnost být informován, vyjde-li mu nová kniha.



Vložit příspěvek