Série u knih

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


rafej
rafej 13.09.2014 v 22:50

Když už jsi zmínila ty "profláklé" Odstíny, tak jeden zahraniční fanoušek napsal svou verzi Odstínů z pohledu pana Greye. Pokud ovládáš anglický jazyk, můžeš si počíst tady: http://christiangrey50shades.blogspot.co.uk
I když je to "jen" fan práce, místama je to snad i zajímavější a věrohodnější, než autorčin vychvalovaný originál. Jen člověk ještě méně chápe, co vlastně hrdinu na hrdince přitahovalo.

Jinak romantická fantasy z mužského pohledu - teď mě nic nenapadá.
Kdyby to byla jenom romantika nebo mírně erotické např. knížka Hot Boys od M. T. Majar. Taky poslední dobou některé knihy žánru young adult - např. Pochodující katastrofa, či jak se to česky jmenuje, jsou psané, buď celé, nebo na střídačku, z mužského pohledu, ale s fantasy tématem je to docela oříšek.

martula.07
martula.07 14.09.2014 v 16:54

Není to sice fantasy, ani romantika, ale je to z pohledu muže. Jsou to Laclosovy Nebezpečné známosti. Když jsem je před lety četla, tak mě absolutně uchvátily a stejný pocit přetrvává dodnes. Stejnojmený film z roku 1988 je taky skvělý. Nebo bych možná zkusila Ve znamení Štíra. Je to fantasy, trocha té romantiky tam taky je. Jen je to psáno z obou pohledů, které se střídají. Navíc Warner Bros. uvažují o zfilmování.

Disease
Disease 17.09.2014 v 16:55

Slo by u serii i hodnotit? Napr. Preacher je pro me jako celek 5hvezdickova zalezitost. Pritom nektere dily serie jsou "slabsi", ale vzhledem k tomu, ze 9 comicsbooku tvori jeden pribeh, maji v nem i tyhle slabsi kusy sve misto.

Zelený_Drak
Zelený_Drak 03.11.2014 v 21:47

Zkus sérii "Kronika prokletých zaklínačů".

Lady Rock
Lady Rock 10.11.2014 v 15:50

Ahoj bylo by dobré u série dát možnost seřadit knihy.Snažila jsem se pozměnit pořadí knih u jedné série a nešlo to,asi proto že ty knihy už jsou očíslované a mít 2 stejná čísla v sérii prostě nejde...

MartinezZ
MartinezZ 28.06.2015 v 10:08

Omlouvám se, pokud to tu již zaznělo :)

Což takhle v profilu knih, které jsou z nějaké oficiálně neoznačené série umožnit zobrazení dalších knih ze série? Co to plácám?

http://www.databazeknih.cz/knihy/currahee-37124
http://www.databazeknih.cz/knihy/cesta-do-arnhemu-58075
http://www.databazeknih.cz/knihy/sedm-cest-do-pekla-kricici-orel-u-bastogne-37123
http://www.databazeknih.cz/knihy/v-risi-zla-58076

knihy na sebe postupně navazují, jsou od stejného autora, vydané stejným nakladatelstvím vpodstatě se tak jedná o sérii. Jen oficiálně nejsou uvedeny v žádné sérii, všechny jsou jen v rámci edice Jota Military. Když si tak otevřu profil s jednou z uvedených knížek, nepoznám, že k ní přísluší další tři ani která z nich má být první (pokud tedy nevím, o co v nich jde a tématem jsem nepolíbený). Ano, u autora vidím další jeho knihy, nemusím z nich ale poznat, že k sobě tématicky a posloupně děním patří a znovu případně ani která je první a která má následovat. Navíc, pokud koukám jen na roky vydání v ČR, tak u nás byly knihy nesmyslně vydávány napřeskáčku (2001-2002-2000-2002), takže ani to mi moc v přehlednosti nepomůže.

Jen nevím, u kolika dalších podobných "sériových" knih tomu tak může také být.


Naias
Naias 28.06.2015 v 12:25

Stačí to takto? http://www.databazeknih.cz/serie/kricici-orel-5064 Poradové čísla tam môžeš pridať sám.

tisha8409
tisha8409 24.07.2015 v 16:55

50 odstínů z pohledu chlapa? tak to by bylo velmi jednoduché - popis toho, jak jí to dělá - tedy děj stejný,jako v knize.. jen bez omáčky pocitů té rozcuchané naivky.
Romantika očima muže jsou knihy od Hausmanna.

Jass
Jass 13.10.2015 v 16:55

Souhlasím se Znamením štíra, pak mě ještě napadá Anna krví oděná, možná už maličko hororové, ale romantika pěkná.

Sharazan53
Sharazan53 13.04.2016 v 15:12

Anna krví oděná je určitě správná volba :).

Text příspěvku byl upraven 13.04.16 v 15:13

kirjava
kirjava 13.04.2016 v 19:34

Mě napadlo Srdce netvora - Andrew Davidson...

Aileena
Aileena 31.12.2016 v 00:50

Série Cizinka
Asi jsem se probudila s křížkem po funuse, ale netušila jsem, že celá série byla již v češtině vydána? Na podzim vydaný druhý díl byl inzerován jako novinka a třetí díl Mořeplavec má vyjít na jaře 2017. Až tady jsem zjistila, že jde u celé série již o druhé vydání? A ty starší nemohu nikde na Googlu najít? Nějak tomu nerozumím... Díky za vysvětlení.

Text příspěvku byl upraven 06.03.23 v 08:55

Skallarix
Skallarix 31.12.2016 v 08:15

První vydání v Čechách proběhlo mezi lety 2010 - 2013. Teď vychází druhé vydání - a samozřejmě s filmovou (seriálovou) obálkou. Samozřejmě díky seriálu je tu po knihách velká sháňka... Zatím v novém kabátě vyšla akorát "Cizinka" a "Vážka v jantaru". Na další vydání si musí čtenáři počkat...
Starší vydání bude jistě i tak k sehnání - pokud ne v knihkupectví, tak antikvariáty, nebo možná někdo v bazaru (nejen zde) na internetu bude mít k prodeji. A pokud ne, nezbývá tedy než čekat.

Aileena
Aileena 31.12.2016 v 13:07

Díky, mě spíše překvapil ten přístup. V knihách samotných není o druhém vydání ani zmínka a knihkupectvími byly čtenářům předkládány jako vycházející novinka... Ale v dnešní době je holt všechno možné. Já jim tu novinku věřila, protože na ty starší výtisky už opravdu nenarazíte (možná ty antikvariáty nebo bazar, jak píšete, tam mě nenapadlo pátrat. Osobně dočítám první díl, druhý mám, ale podle zdejších ohlasů, kdy je každý díl slabší a slabší uvidím, zda mě nepřejde chuť... ;-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.12.2016 v 14:45

Já mám vydání první a než jsem dala celou sérii dohromady, hezky jsem se u toho zapotila. První místo, kde jsem jí sháněla, bylo knihkupectví. Kde na mě paní koukala. Že ten název slyší poprvé. Nevím v jakém nákladu knihy původně, ale asi ne v moc velkém. Nakonec jsem to poskládala na různých internetových obchodech. Takže je dobře, že došlo ke druhému vydání. Alespoň se dostane do ruky každému :) Ale většinou jsou další vydání brány jako novinka. Aby se mohly dát do reklamních katalogů ;) Že paní prodavačka není informovana je věc jiná.

KatnissLavender
KatnissLavender 31.12.2016 v 17:23

Sérii Cizinka poprvé vydávalo nakladatelství Plejáda, ale bohužel ji nevydalo celou. Poslední vydaný díl má název Hořící kříž a byl rozdělen do dvou knih. Jako další měl vyjít díl s názvem Ledový dech, ale nikdy k tomu nedošlo a to i přes to, že už měl hotovou i českou obálku! Velmi povedenou, musím podotknout. Plejáda prodala práva nakladatelství Omega a ti se chopili prvního vydání v jejich režii... Doufám, že alespoň oni sérii vydají celou. Ledovým dechem totiž zdaleka nekončí! Jen mě mrzí, že ke knihám od Plejády, které mají nádherné obálky, budu muset přidat ty nehezké, seriálové... :-( Ale nedá se nic dělat, hlavně že budeme mít možnost přečíst si celou sérii. Tedy snad...

Skallarix
Skallarix 31.12.2016 v 18:12

Mě se ty "seriálové" docela líbí. Chápu, že někomu to víceméně přijde více "fušující" do filmu, než literatury, nebo prostě někdo nepřenese přes srdce, že to není - já nevím, asi ultra-literární; ale když i ta "filmová obálka" knihy je povedená a mnohdy povedenější, než ta původní, a hezká k tomu - proč ne? Není důležitý obsah?
Teď, řekl bych, že série vyjde jistě celá. Dokud pojede seriál, co má sledovanost a hlavně - bude vydělávat peníze, budou se vydávat knihy dále.... Což je přeci jedině dobře. :)

KatnissLavender
KatnissLavender 31.12.2016 v 20:17

Ano, je to dobře a jsem za to moc ráda!
Trochu pozměním mé tvrzení o nových obálkách... Nejsou nehezké, ovšem mně se nelíbí. Nemám totiž ráda, když je na obálce fotka, na níž jsou hlavní postavy. Mám svoji představivost a vadí mi, že je mi vnucována podoba postav, chci si je vysnít sama. Vím, že to mohu udělat i tak, ale už se mi tam podvědomě tlačí vzhled těch herců a není to ono... :-( Ze stejného důvodu se nedívám ani na seriál. Věřím, že je perfektní, ale chci si ponechat své představy... :-)

LiLLu
LiLLu 01.01.2017 v 10:17

já cizinku scháněla nedávno, pulku prvního dílu jsem četla stáhlou ve čtečce a pak si ji šla koupit, byla jsem zklamaná protože v prvním vydání knihy oslovuje Jamie Clair SASSENACH a v tom druhem filmovem vydání je to přeloženo SAXONKO. Proč nevíte?? Dálší nevýhodou druhého vydání je váha knihy, je příšerně těžká a velmi špatně se mi drží...tady na bazaru jsem sehnala 3 a 4 díl prvního vydání, ale musela jsem nabídnout opravdu velký peníz 500,- za každou, a pak se lidi ozývali že knihy prodaj. Lidí bylo hodně takže stačí hodit inzerát:-)
Pokud chcete verzy do čtečky napište zprávu:-)

eva-lupen
eva-lupen 01.01.2017 v 16:57

Co je to za slovo SAXONKO? Já sleduju seriál (stahuju v původním znění) a tam jí pořád říká SASSENACH a v titulkách je to také tak. Pokud by se to mělo překládat, tak by to mělo být Angličanko, ne?
Na knihy se nehrnu, četla jsem, že je to samá chyba, a seriál je moc pěkný a prý se drží předlohy dost věrně. Možná časem, až se mi po nich bude stýskat, dojde i na knihy :-).

Skallarix
Skallarix 01.01.2017 v 18:10

No asi takto - slovo "Sassenach" je z gaelštiny, keltského jazyka. A znamená v angličtině "Saxon" - tedy Sas, příslušník kmene Sasů. Označují ji tedy za Anglosasku, Angličanku, z našeho pohledu...

Konkrétněji více třeba zde: http://www.arts.gla.ac.uk/ScotLit/ASLS/SWE/TBI/TBIIssue13/Sassenach.html

LiLLu
LiLLu 01.01.2017 v 20:02

eva-lupen v serialu v českem zneni jí říká Anglánko...mam také raději puvodní verzy ale večer musim ležet na boku a to se špatně čtou titulky...jinak serial se drží verně, ale samozrejmě tam některe veci zmenili aby to bylo pro divaka zajimavejší a nebylo tak zdlouhave...

Proč tedy v prvním vydání nepouzili slovo Anglánka namísto Sassenach? prapodivné preklady...

Skallarix
Skallarix 01.01.2017 v 20:08

No, "Sassenach" je typické označení Skoty pro Angličany, jak jsem již zmínil. Trochu hanlivé, prý. Popichující, řekl bych, spíš. Takže dabéři, nebo ti, co přeložili seriál pro dabing, použili namísto typického skotského "Sassenach", jak je i v originále, jednodušší a pro davy diváků srozumitelnější "Anglánko". I když také nechápu tedy proč. Docela to tím celé zabíjejí. Já osobně se na dabovanou verzi nedívám, takže jsem tohoto prznění ušetřen.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.05.2017 v 15:28

Mám dotaz na ty, kteří už četli celou sérii. Je lepší číst v pořadí: Americký zabiják, Smrtící výstřel, Převzetí moci atd. Nebo začít Převzetím moci (jak série byla psaná původně) a k "začátku" se dostat až časem? Dík :)

Text příspěvku byl upraven 03.05.17 v 15:28

baghira
baghira 05.05.2017 v 10:30

Podle mě je to jedno, já začal Převzetím moci a pak to četl víceméně na přeskáčku podle toho, jak jsem se k jednotlivým dílům zrovna dostal.



Vložit příspěvek