Kategorie v profilu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


bovinka
bovinka 21.04.2011 v 22:05

Napadlo mě, nešlo by udělat v profilu nějakou kolonku sekci, kam bych si uložila to, co mě zaujalo na webu? Třeba, někdo napíše komentář a mě zaujme kniha, ráda bych si ji někam uložila, abych ji nemusela hledat. Zatím to řeším kolonkou chystám se číst, ale zase na druhou stranu, ne vše člověk opravdu chce číst:-)

dearkiki
dearkiki 18.05.2011 v 15:50

Přidávám se k předchozímu příspěvku bovinky. Díky komentářům v Databázi jsem objevila mnoho zajímavých knížek, ale samosebou jsem si mnoho těch objevů zapomněla poznačit a teď už je znova nejsem schopna najít. Bylo by určitě přínosné mít nějakou kategorii "zaujalo mě" - zkrátka takový poznámkový list pro příští nákup, či výpůjčku knížek.
Kategorii "Chystám se číst" používám pro knihy, které už mám doma a opravdu se je chystám číst, jakmile dokončím ty právě rozečtené. Pokud bych tam dávala i to, co mně zaujme v Databázi, asi by se mi to pletlo.

paulhunter
paulhunter 18.05.2011 v 20:03

Já myslím, že na tohle není třeba zakládat žádnou další kolonku v profilu. Chci tím říct, že hodně lidí si takové knihy dává přímo do sekce Chystám se číst - a troufám si tvrdiť, že velká část.

Tohle by se ale dalo vyřešit třeba možností napsat si v profilu poznámku a situoval bych jí do pravého sloupce pod statistiky :-) Ale netrvám na tom.

RADOST
RADOST 15.09.2011 v 20:12

Stejně jako dearkiki a bovinka bych přivítala v profilu novou kategorii "zaujalo mě". Databázi knih jsem objevila teprve nedávno a nadchla mě. Z neznalosti jsem k poznačení zajímavých knih začala užívat kategorii "doporučené knihy". Eviduji tam knihy, které bych si někdy ráda přečetla, třeba i připravované novinky..Když je pak skutečně fyzicky získám, převedu si je do kategorie "chystám se číst". Uvědomila jsem si, že tímto ale zkresluji žebříčky. V doporučených mám knihy nepřečtené, o které mám zájem, knihy které doporučuji sama sobě, ale nevím, zda mě opravdu osloví. Přečtenou knihu pak již doporučuji jen svým hodnocením nebo komentářem, protože by mi v doporučených udělala zmatek. Zjistila jsem, že to tak dělá i další uživatelka databáze - možná je nás hodně. Docela by mě zajímalo, zda to i ostatní dělají jak já. Pak ale jsou žebříčky doporučených knih zavádějící. Evidovat všechny zajímavé knihy v "chystám se číst " lze, ale je to při velkém počtu knih nepřehledné.

paulhunter
paulhunter 15.09.2011 v 20:31

RADOST: tu kolonku "Zaujalo mě" chápu, je ale pravda, že hodně lidí to řeší tím, že si knihu dá do "Chystám se číst".

Zbytek mi přijde, že máš(máte) hodně špatně předělaný - vždyť "Chystám se číst" má v názvu, o co přesně se jedná a knihy, které má čtenář fyzicky si dává do "Knihotéky". Do doporučených si pak dává drtivá většina čtenářů ty knihy, které je natolik zaujaly, že je doporučí i ostatním.

RADOST
RADOST 15.09.2011 v 20:53

paulhunter: Jsem tu krátce, kategorii doporučených jsem chápala po svém.Do doby, než přibude nějaká nová rubrika typu "zaujalo mě" přesunu knihy z doporučených do chystám se číst, abych se přizpůsobila záměru databáze.. Možná chápu špatně i knihotéku - podle mě je to má vlastní domáci knihovna. Nemám potřebu si vlastní knihy nějak dodatečně evidovat, mám jich velké množství a nové knihy kupuji jen málo - už jen naučné a obrazové publikace. Na ostatní nemám místo. Nepřečtené knihy, které mám doma a chystám se je číst, jsou knihy zapůjčené od přátel nebo z knihovny. Pokud ale je knihotékou myšlen soupis přečtených knih, budu ho tak využívat.V knihotéce jde i přidat soukromou poznámku, může tedy sloužit i jako čtenářský deník. Podstatu třídění v databázi nováčci asi ne vždy dobře odhadnou. Proto vítám, že o ní mohu diskutovat a poučit se. Jsem ráda, že databáze existuje a že má tolik uživatelů.


elfos
elfos 15.09.2011 v 23:12

Myslím, že to mám tak, jako paulhunter a většina lidí tu na databázi.... a vyhovuje mi to naprosto.

V Knihotéce knihy, které mám fyzicky doma. Ty, které vlastním, samozřejmě - ne knihy půjčené z knihovny či od někoho. Knihotéka je vlastně moje knihovna (prozatím neúplná, až se pustím do probírání svých knih doma, doplním je i tu na DK, případně doplním z nich údaje, které u nich tady chybí).

V Chystám se číst mám knihy, které mě něčím zaujaly nebo mi je doporučili přátelé nebo jsem je někde zahlédla při toulkách netem, slyšela o nich v televizi (Knižní svět), atp. Je jedno, jestli je už mám doma a čekají na přečtení, nebo je teprve budu muset někde sehnat (v antikvariátu, v knihovně..), nebo jsem si u nich skoro jistá, že jsou nesehnatelné - prostě, v Chystám se číst jsou knihy, které bych si ráda přečetla.
Rozlišovat, které z nich mám doma, tady nepotřebuji, protože knihy, které jsem ještě nečetla a mám je doma, mám v pokoji v komíncích - tam si mohu vybrat, kterou si zrovna chci přečíst, přečtu ji, vlezu na DK a přesunu z Chystám se číst do Přečtené (případně do Knihotéky, pokud jsem ji tam předtím zapomněla vložit).
Samozřejmě, pokud knihu seženu v knihovně a přečtu si ji, přesunu ji z Chystám se číst jen do Přečtených (příp. Doporučených) - v Knihotéce, kde mám své vlastní knihy, se neobjeví.

V Přečtených mám knihy, které jsem přečetla. Ať už je mám doma nebo jsem je četla v dětství a kde je jim konec nebo půjčené z knihovny nebo půjčené někomu a tím ztracené, atd.

V Doporučených jsou knihy, které se mi líbí hodně moc či k nim mám citový vztah nebo si myslím, že by byla škoda, kdyby si je nepřečetli další lidé - tedy knihy, které doporučuji všem.

Tož asi tak. :-)

RADOST
RADOST 16.09.2011 v 00:09

elfos: To co píšeš je logické, děkuji za vysvětlení. Už to mám také tak. U přečtených knih bych ale přivítala možnost vkládat i soukromé poznámky, podobně jak je umožněno v knihotéce. Přečtené knihy by byly zároveň i mým čtenářským deníkem, který si zatím vedu v excelu. Svou vlastní domácí knihovnu mám obsáhlou a vzhledem k věku i malým prostorám ji doplňuji minimálně. V této databázi ji evidovat nebudu, ušetřený čas využiji raději k četbě nových skvělých knih.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 16.09.2011 v 08:16

All: Myslím že vždycky to bude trošku o tom že si to každý bude dělat jak to neejlépe vyhovuje jemu. Osobně bych rozhodně nepřidával další sekci. Už takhle je tu částečné zdvojení - mluvím o "Přečtené knihy" a "Hodnocení". Vždyt přece hodnotím až to co jsem četl, takže to co mám v hodnocených je automaticky v přečtených.

Do chystám se číst si dávám knihy který budu kupovat, ale ještě je nemám.
Doporučené se snažím udržovat jen na pár kusech knih který jsou pro mne naprosto zásadní. Prostě když něco doporučuji, musí to být kvalita :-D
V knihotéce mám knihy které opravdu vlastním.

.o)

Junjun
Junjun 13.10.2011 v 17:53

Ač jsem k DK přihlášená poměrně krátce, další kolonku bych nedělala. Přece co mě zaujme z knížek, tak se asi chystám číst, nebo alespoň přečíst si o tom něco více. Vymazat to můžu kdykoliv:-) Aby tu v tom pak nebyl hokej.

pet-kyval
pet-kyval 13.10.2011 v 21:23

Mně by se spíše hodilo, aby se kniha z "Chystám se číst" po vložení do "Přečtených" automaticky odstranila a nebo se mi automaticky zobrazila nabídka ve stylu: "Chcete knihu odebrat ze seznamu Chystám se číst?" Je to sice jen můj problém, že toho hodlám tolik přečíst, ale docela dost by to nejen mně ulehčilo práci. :)

Další možnost by pak byla v "Chystám se číst" nalistovat konkrétní písmeno, protožo tohle A-Z a Z-A je hrozné.

Adriana.82
Adriana.82 14.10.2011 v 07:06

Já bych uvítala v Knihotéce řazení knih i podle autorů. Zrovinka včera jsem rychle potřebovala od jednoho autora všechny knihy,které vlastním a musela jsem sáhodlouze listovat. Né,že bych měla moc knih a že by si to člověk nepamatoval,ale myslím,že by to využilo více čtenářů,než jen já.

Azizi
Azizi 10.05.2014 v 13:37

Ja som tiež za kolonku Zaujalo mě. Veľmi často sa mi totiž stáva, že ma tu nejaká knižka zaujme, no čítať ju nechcem (alebo aspoň vtedy si myslím, že nie). A potom o pár mesiacov si už na tie knihy neviem spomenúť a nedokážem ich nájsť, nepamätám si ich názvy, niekedy poriadne ani o čom boli, prípadne na ne zabudnem úplne a potom mi to je ľúto.



Vložit příspěvek