Čtu znovu / Četl jsem x krát


intelektuálka
intelektuálka 31.12.2018 v 10:41

Ano - já se ke knihám vracím - ale až po letech .Letos jsem měla hodně návratů - a po letech i jiný pohled. Vracím se ke klasice.

Marika Vanova
Marika Vanova 31.12.2018 v 11:25

Ale proč ne, nikomu to neberu, doufám, že to tak nevyznělo, každý jak potřebuje. Čtení je zábava.

Text příspěvku byl upraven 31.12.18 v 11:25

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.12.2018 v 12:23

Já tedy volím variantu dopsání názoru do původního komentáře a změnu hodnocení. Ale co když se během roku můj názor na knihu změní tolik, že je třeba druhý komentář a razantní změna hodnocení?
Už se to tady řešilo. Rereading. Zatím to lze řešit jenom seznamem a tam napsat poznámku. Jediné řešení je asi dopsat do původního komentáře původní hodnocení a potom při opakovaném čtení hodnocení změnit a napsat druhý komentář. Ten by snad měl projít, ne? Nepamatuju si výsledek této debaty, ale vím, že byla, nebo zda se to dostalo až k "šéfovi". Ale proti více komentářům jednoho uživatele k jedné knize by snad nic nemělo být. Pokud to je ke knize a ne stylem, jak je tady často, že někdo v komentáři umravňuje názor jiného čtenáře dalším rozborem svého původního komentáře. To je něco jiného....

Gizelaa
Gizelaa 01.01.2019 v 17:27

Je opravdu spousta knih, ke kterým se vracím.
Minimálně 2x jsem četla všechny detektivky J. Kellermana, M. Connellyho, D. Francise, A. Christie. Netuším, kolikrát jsem četla kdysi Cirkus Humberto, Tři mušketýry a Hrabě Monte Crista, foglarovky, verneovky, Babičku a Káju Maříka :-). Hobita a Pána prstenů taky asi 3x (a vždy tam objevím něco nového), několikrát knihy R. Ludluma, D. Browna a spoustu knih E. S. Gardnera a jiných (ten seznam by byl dlouhý).
Taky mám trochu "úchylku" v tom, že když vyjde nová kniha nějaké mé oblíbené série např. od J. Flanagana, tak si přečtu znovu celou sérii a teprve pak novou knihu :-) Těším se, že budu znovu číst Hru o trůny, ale až vyjdou všechny díly. A takových je víc.
Byla doba (cca 2. třída ZŠ) kdy jsem asi 3x za sebou četla Robinsona a tvrdila jsem, že je to povinná četba (když jsem něco provedla, doma mě potrestali tím, že mi zakázali číst - nic jiného neplatilo).

vincek1
vincek1 13.11.2019 v 15:27

Nevím kdo sem nahodil toto téma, protože zde není žádný úvodní příspěvek, ale nedalo mi to.
Já osobně čtu některé knihy několikrát a nemůže za to jen ten tolikrát citovaný lékař z Německa. Prostě se občas rád vracím.

Text příspěvku byl upraven 13.11.19 v 15:28

Korsika
Korsika 31.12.2019 v 09:09

K tématu vícekrát čtená kniha bych měla jiný dotaz ... jak už se tu shodlo více čtenářů, existují knihy nebo autoři, které čtu několikrát. Např. se chystám znovu číst (už po několikáté) všechny knihy J. R. R. Tolkiena ... tzn. že ten rok budu mít na DK minimum přečtených stran, jelikož nemůžu zadat knihu jako vícekrát přečtenou, což podle mě není ideální. Máte někdo tip, jak to zadat do přečtených stran na daný rok znovu?
Děkuji


knihařka2
knihařka2 09.01.2020 v 11:24

Mě osobně by se možnost nějaké ikonky “znovu přečteno” líbila. Stačilo by mi vědět, že tuhle konkrétní knihu už jsem četla třikrát a pak bych třeba ještě upravit komentář, kde už bych si napsala jen něco na způsob: reakce po třetím přečtení...

Text příspěvku byl upraven 09.01.20 v 11:25

SladkaK
SladkaK 31.10.2020 v 18:52

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 31.10.2020 v 18:56

Kirsten6214, prečítajte si záznam z 26.9.
https://www.databazeknih.cz/novinky-na-webu

Sofiesobolova
Sofiesobolova 28.01.2022 v 10:11

SUPER NÁPAD

Bytost na cestě
Bytost na cestě 28.07.2022 v 12:28

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

slasherko
slasherko 09.08.2022 v 14:54

Ja by som prijal, aby sa dala dať kniha viac krát do precitanych pretože sú niektoré knihy ktoré čítam v CZ a neskôr aj v SK, pripadne ako eknihu a tým pádom je u mňa prečítané viackrát.

tatjana1737
tatjana1737 03.01.2023 v 17:33

Dívala jsem se na své loňské statistiky a počet knih i přečtených stránek je zkreslený tím, že jsem některé knihy četla opakovaně, ale protože jsem je v již přečtených měla, do statistik se mi nezapočítaly. Také bych uvítala funkci, která by umožňovala jeden titul zadat jako víckrát čtený :).

Naias
Naias 03.01.2023 v 20:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jandomi10
jandomi10 15.09.2023 v 19:11

Možnosť ikonky "znovu prečítané" by sa nemohla spraviť? Ak chcem prečítať nejakú knihu znovu, tak mi ju nezaráta do zoznamu prečítanych kníh za daný rok. Ďakujem

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.09.2023 v 19:30

jandomi10: odpověď viz druhé vlákno, kde píšete to samé. To tady jde.



Vložit příspěvek