Zaklínač

DISKUZE » O knihách


Adris
Adris 26.12.2019 v 13:27

elfos: Prý je Stříbrný meč schovaný v Posledním přání. v novém vydání jsou povídkové knihy jen 2..

Adris
Adris 26.12.2019 v 13:28

To jsem taky řešila, kam to zmizlo. Že místo Stříbrný meč a Věčný oheň je najednou jen Poslední přání.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.12.2019 v 13:34

No, když si postupně rozkliknete povídky prvního vydání (povídkové trilogie), tak tam jasně vidíte, v jaké knize je ještě ona povídka. Což jsem udělala (nemáte zač) a žádná v novém vydani od leonarda nechybí. Tam si to potvrdíte i vy. Protože. Oni někde nový čtenáři seženou původní vydání? Má sice hezčí obálky. Jde sehnat bez přirážky?

Text příspěvku byl upraven 26.12.19 v 13:37

Naias
Naias 26.12.2019 v 13:51

Pôvodne boli tri poviedkové knihy (dohromady 11 poviedok), neskôr vyšli v dvoch zbierkach a ešte k nim pribudli Něco končí, něco začíná, Hlas rozumu, Poslední přání a Konec světa. Poviedky Konec světa a Poslední přání sú aj v zbierke Tandaredei! https://www.databazeknih.cz/povidky-z-knihy/tandaradei-13879

Adris
Adris 26.12.2019 v 14:03

Naias, takže je úplně v pořádku číst Poslední přání a Meč osudu (nově vydané knihy)? Nic nebude chybět?

Eldar80
Eldar80 26.12.2019 v 14:24

Adris: Ano. Nic nechybí. Vaše první shrnutí je správné. Možná jen označit Bouřkou sezónu jako 1,5.


MagdaMagion
MagdaMagion 08.01.2020 v 20:52

Adris: Děkuji za ucelený výčet. Moc jste mi pomohla.
(btw. ty komentáře, které ani neodpovídají na otázku tu akorát tak překáží, člověk se tím prokousává..)

luculi
luculi 11.08.2020 v 12:29

nebyla jsem si jistá, kam to přesně vložit, ale může mi někdo poradit ohledně tohoto?
na dk jsou dvě série - https://www.databazeknih.cz/serie/zaklinac-139, https://www.databazeknih.cz/serie/zaklinac-saga-7063

může mi někdo prosím vysvětlit, jaký je v tom rozdíl, kromě toho, že v jedné je víc knih a liší se pořadím dílů? očividně jsou některé knihy v obou sériích a vždycky mě to hodí odkazem série na tu, kterou nechci... je to chyba?

smazenaryba
smazenaryba 11.08.2020 v 12:41

Nieje to chyba. Kompletná séria obsahuje dve poviedkové knihy, ktoré predstavujú zoznámenie so svetom zaklínača. Románová sága začína tretím dielom (Krev elfu). Nedoporučujem poviedky v žiadnom prípade preskakovať, ako je to v prípade toho staršieho vydania, ktoré prvé dve poviedkové knihy neobsahuje. Najnovší diel, Búrková sezóna, je mimo hlavnú ságu, ide o samostatný príbeh, no keďže som ho nečítal, neviem, ako je chronologicky zasadený.

Text příspěvku byl upraven 11.08.20 v 13:31

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.08.2020 v 13:27

Luculi: dopním smazenourybu d druhou částí problému. Tou technickou.

To je tím, že jsou u knihy vedeny dvě série. Bohužel to není jako u edice, kdy kniha může mít víc edic a jdou u knihy vidět. Knize můžete dát i dvě série, ale hlavní bude jedna. Tj Zaklínač sága. A tady nastane problém. Vy se v té sérii zaseknete. K Bouřkové sezóně se nedostane. Buď přes knihy autora nebo přes úpravu knihy, kde si najdete série a na tu svojí klinete.

Je to technický šotek kvůli tomu, že některé knihy patří do více sérií a tady to buď technicky nejde nebo někdo neví jak na to...

Text příspěvku byl upraven 11.08.20 v 13:29

luculi
luculi 11.08.2020 v 13:31

@Lenka.Vílka: no právě, ale vzhledem k tomu, že jsou knihy v obou a pokud to dobře chápu, tak ta delší série je doplněná o další knihy, přijde mi sága zbytečná... holt musím vždycky překlikat přes autora...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.08.2020 v 13:40

Luculi: jo, jo, podle mě je to zbytečně vedená série pro toho, kdo začíná se čtením teď, ale první vydání vycházela v jiné sérii, proto by tady měla být též, a chápu, proč tady je obojí. Jenom nechápu, proč je to takový technický problém vést série principem jako edice :/

Text příspěvku byl upraven 11.08.20 v 13:41

Eldar80
Eldar80 11.08.2020 v 21:26

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

DK197
DK197 19.04.2021 v 13:38

Děkuju za tuhle diskusi. Konečně jsem pochopila, jak na sebe Zaklínač navazuje. :-)

Issus
Issus 10.12.2022 v 08:26

Zdravím,
mám tuto knihu v elektronické podobě, ale nevím, zda tam nemám překlep. Máte ji někdo po ruce v tištěné verzi? A můžete se kouknout? Já mám knihovnu úplně na opačném konci města, kam fakt běžně nechodím. Děkuji.
Je to v kapitole pět, za obrázkem, za značkami nové části: ~ ~ ~, která začíná: Zaklínač seděl u vody. Pak si udělají polévku, sní ji a baví se. Řádek začíná: „Takhle nemůžeš uvažovat,“ prohlásila Milwa ironicky. „Je to přece jenom otázka jinicijativy…
Předem děkuji, že se někdo koukne.
Michal

Naias
Naias 10.12.2022 v 17:07

Issus, ktorá je to "tato kniha"? Aký má názov a z ktorého roku?



Vložit příspěvek