Josef Vágner

DISKUZE » O autorech


Charlotte94
Charlotte94 17.03.2015 v 16:58

Měl by prosím někdo knížky od Josefa Vágnera? (Zoolog) Nejlépe nějaké vyprávění o nosorožcích. Popřípadě kdyby měl někdo nahrávku, kde pan Vágner hovoří o nosorožcích. Vypráví, jak jednoho přivezl do Dvora Králové do ZOO a pak nosorožce přemístili do jiné ZOO, a i po 6 letech nosorožec pana Vágnera poznal a "mazlil" se s ním. Byla bych moc vděčná za cokoliv, babička už je velká sentimentalistka a toto by znovu ráda viděla, nebo si o něm alespoň něco přečetla. Děkuji

pajonek
pajonek 17.03.2015 v 17:09

máš SZ !!

pajonek
pajonek 17.03.2015 v 19:10

...povídání o Africe od Vágnera je zpracováno
Milan Dus - Josef Vágner: český lesník v Africe (1-5)
Pětidílná četba na pokračování. Životní příběh českého zoologa, cestovatele a spisovatele Josefa Vágnera, který založil safari ve Dvoře Králové nad Labem, organizoval velké africké expedice a ve světě zcela unikátní transporty velkých afrických zvířat.
Účnkují Michaela Lohniská, Lenka Loubalová, Pavel Rímský a ze zukového záznamu Josef Vágner.
Poslech celkem 2:22:10 hodiny.

...a máme ještě povídání od Zdeňka Vágnera
Vágner Zdeněk - Lví píseň

Příběhy autora Zdeňka Vágnera nazvané Lví píseň a Přízrak hory Landanai nabízíme posluchačům v šestidílné četbě na pokračování. Titulní povídka rozhlasové četby je poutavým příběhem lidské a lví matky, které se za dramatických okolností setkají uprostřed africké divočiny. Povídka Přízrak hory Landanai vypráví o tom, jak bílého lovce a jeho dva domorodé stopaře pronásleduje vúdú sídlící na tajemné stolové hoře.
Původně do Afriky vůbec jet nechtěl. Tvrdošíjně odmítal žádosti svého otce, známého zoologa, spisovatele a zakladatele safari ve Dvoře Králové nad Labem Josefa Vágnera, aby se zúčastnil jeho afrických expedic. Nakonec Zdeněk Vágner (1950 - 2007) otcovo přání přece jen vyslyšel, do Afriky s ním odjel a od té doby tam strávil velkou část svého života. Zamiloval si africkou divočinu, lov zvířat, stal se průvodcem lovců i ochráncem posledních koutů, v nichž se dochovala původní Afrika tak, jak ji poznali cestovatelé David Livingstone či Emil Holub. Později začal o Africe i psát. První povídky Zdeňka Vágnera s africkou tématikou najdeme v knize Kimuri (1997), kterou napsal společně se svým otcem. Knihy Lví píseň (2004) a Sloní píseň (2006) už vydal samostatně.
Oba příběhy patří k tomu nejlepšímu, co Zdeněk Vágner napsal. Jsou dokladem jeho hluboké znalosti Afriky, tamní přírody i obyvatel, ať už to jsou domorodci či běloši, kteří se tam rozhodli žít. Sám byl dlouhá léta jedním z nich. Když ho zdravotní obtíže přiměly Afriku opustit, začal se tam vracet alespoň ve svých povídkách. Je z nich cítit jistý stesk i smutek nad neradostnými vyhlídkami černého kontinentu sužovaného chudobou, občanskými či kmenovými válkami, řáděním pytláků a celkovou devastací přírody. Autor je na straně prostých Afričanů, jejichž zvyky i pověry důvěrně znal. Vypráví o nich poutavě, dokáže čtenáře udržet v neustálém napětí.
Účinkují: Ladislav Mrkvička, Dagmar Novotná a Jan Pilař
Délka: 2 hod. 48 min. 15 sec.

pajonek
pajonek 17.03.2015 v 19:13

...a trošku jsem zapátral a možná udělal Charlotte94 radost....našel jsem další povídání
Vágner Josef - Přišel po večeři
Hovory s Ing. Josef Vágnerem, CSc. (1928 - 2000), českým lesníkem, přírodovědcem, zoologem, učitelem, cestovatelem, spisovatelem, publicistou a především zakladatelem českého safari ve Dvoře Králové. Pořad doprovází hudba Hany a Petra Ulrychových a Hradišťanu (49 min.).

Vágner Josef - Zvířecí mámy

1.Antilopy žirafí
2.Gepardi
3.Lvice
4.Pštrosi
5.Žirafy

Pro rozhlas připravila Milena Lukavská. Režie Vladimír Gromov.
Vypráví Josef Vinklář
DOMINO 2007 (5x11min)

Viki9
Viki9 17.03.2015 v 21:43

Mistře knihovníku k Přišel po večeři cituji:
"Zachráněno z MC - nahrávka z 90. let minulého století. Dlouho jsem byl přesvědčen, že jde o nahrávku z Rozhlasu, ale teď si stále více myslím, že možná šlo o televizní dokument."
... co ty na to?... existuje ten televizní pořad?

pajonek
pajonek 17.03.2015 v 22:02

....co já na to?
..nevím nic a nikdy nic nebudu vědět ......
V roce 1993 v rámci cyklu Portrét cestovatele - odvysílala ČT pořad Josef Vágner očima Petra Krause ....jestli by to mohlo být ono, nevím ...a když jsem to hledal, tak odpověd je
"Tento pořad nelze na internetu přehrát z důvodu autorských práv."......


Viki9
Viki9 17.03.2015 v 22:15

... neva - i ten samotný poslech stojí za to ... kousek jsem si už pustil
Dík



Vložit příspěvek