Charles BUKOWSKI

DISKUZE » O autorech


Beatrice
Beatrice 20.11.2011 v 20:32

Buď ho milujete, alebo nenávidíte. Mne osobne sa nepáčia jeho poviedky, no na druhej strane romány "žeriem" :) A čo vy?

Jiří Crane
Jiří Crane 02.03.2013 v 18:14

bukowski e skvělej. zrovna jsem dočetl Holywood a četl jsem od něho většinu povídek. Podle některých jem viděl i některý scény v divadle jako třeba o te umělohotné figuríně z povídky "laska za $ 17 99" .
jinak Bukowski je prostě prasák ale mám ho rád i jeho styl života. Mam rád ten styl psani i to o čem píše.

Captain
Captain 02.03.2013 v 21:47

Doporučuju film Faktótum, ohlasy to má sice docela nijaký, mně se to ale líbilo hodně. :)

Abiosis
Abiosis 15.11.2013 v 12:43

Čítal som od neho 3 knihy (Post Office, Factotum a Kapitán odešel na oběd...) a na nič ďalšie sa od neho určite nechystám. Jeho knihy mi nič nedávajú, ničím ma neobohacujú a nezabávajú ma.
Prvá kniha bola zážitok, pretože som nevedel, čo očakávať, a určite to bolo iné od typu kníh, ktoré som dovtedy prečítal. Avšak aj v ostatných knihách písal stále o tom istom (chlast, ženy, dostihy) a tá tematická jednotvárnosť ma nezaujíma... A taktiež sa mi nechce zisťovať, či náhodou nepísal aj o niečom inom. :)

Salci
Salci 22.06.2015 v 23:16

Podle mě je to přeceňovaný autor. Patřím mezi ty, kteří jej nemusí. Souhlasím s názorem Abiosis. Když jsem četl např. Nejkrásnější ženská ve městě, měl jsem sto chutí knihu zaklapnout. První povídky byly zábavné, to uznávám, ale postupně mě začaly opakující se náměty nudit.

Drapič
Drapič 18.08.2015 v 19:32

Faktótum se fakt moc nepovedlo jako film. Doporučuju ovšem tohle http://www.csfd.cz/film/8169-stamgast/


Knoflík28
Knoflík28 05.02.2016 v 22:24

Připadá mi zvláštní, že nezmiňujete jeho básně. Pro mě je to jediný autor, který mě baví a překvapuje, ohledně básní. Na této formě mě vždy unavovala její uzavřenost, i přes volný verš a mnohdy svérázné myšlenky. Jako by si autor něco myslel a pak to osekal, nacpal do formy a seřadil slova správně do rýmu. Chápu, že tak asi psaní básní neprobíhá, ale je to prostě můj pocit.
Na druhou stranu je Bukowski rozlítaný a přirozený. Vyjadřuje se jako prasák, většinu času, ale to mi jen dokazuje, že píše takový jaký je. Prasák. Opravdu se ze sebe snaží něco dostat. Je tam cítit ta existenciální depka. A já mu to věřím.

Nicolee777
Nicolee777 10.10.2017 v 12:38

Bukowski mě neskutečně zaujal. Nevím, zda to byl jeho styl psaní, jeho básně, povídky, nebo jenom jeho duše, anebo ta opravdovost. Někdy je pro mě dost nepochopitelné, proč tolika lidem nesedl a nelíbí se jim. Miluji jeho romány, povídky, i básně. První 2 knihy jsem přečetla za den, a už po prvních několika řádcích jsem věděla, že od něj chci přečíst úplně všechno. Bukowski na mě zkrátka působí opravdově, a pro mě to je jeden z autorů, kteří si v mém srdci vysloužili své místo.

pavlinda
pavlinda 30.11.2017 v 08:09

Zvláštní,ale psát umí-hlavně básně.

Medunkavera
Medunkavera 21.02.2018 v 12:00

Našla jsem toto vlákno, které je věnováno přímo Charlesi Bukowskému.
Včera jsem koupila jeho knihu, dnes přišla další - mimochodem, jako nová, což mi udělalo děsnou radost a vylepšil se dojem ze včerejší koupě. A na poště už mám další.

intelektuálka
intelektuálka 21.02.2018 v 12:31

Medunka - teď jste mě překvapila, u vás bych Bukowského nečekala...
On je originální - nebere si servítky... a jeho básně mě také překvapily...
Nakonec hodně spisovatelů je kontraverzních - proto nás baví..

Medunkavera
Medunkavera 22.02.2018 v 01:08

Jojo, Bukowski je teď moje velká láska. Ale objevila jsem ho hrozně dlouho. Až když jsem přišla sem, na DK. Tady je co objevovat. Kdyby tak bylo možné přečíst všechny knihy, o kterých se tu nejvíc mluví.. To by byo něco! Zatím ještě ani nemám přečtené všechny jeho knihy. Za prvé čtu pomalu - jako bych si chtěla zapamatovat každé přečtené slovo - a pak.. knihu otevírám, až když mám všechno hotové a mám v hlavě klid. Také nebylo lehké si zvyknout na ten jeho styl psaní a vyjadřování. Na všechny ty vulgárnosti.. Myslela jsem, že mi vypadnou oči z důlků, protože já jsem nikdy nic takového nečetla. Předtím jsem četla takové ty napucované a uhlazené knihy a teď tohle! Hodně se u jeho knih bavím, ale někdy se mi udělá i špatně.

Dudu
Dudu 22.02.2018 v 07:47

Bukowski nebyl rozhodně špatným autorem, přestože ta jeho témata byla pořád o tom samém. Hlavní byl ten styl psaní a takový ten jeho osobitý humor, který dával jeho knihám ten správný spád. Asi nejlepší byl Škvár - kniha, trochu detektivkou, trochu scifíčkem, v níž se vyskytuje dokonce i sám pošťák ;-)

Medunkavera
Medunkavera 25.02.2018 v 07:01

Ano, Bukowski byl úúžasný.
I když. I když...
To víte, že mě kolikrát napadlo: Co když to hraje? Co když si vymýšlí? Píše o někom jiným, než je on sám, aby se zalíbil...
Ne.
Ne. Psal a vyjadřoval jen a jen sám sebe. Věřím mu.
Však se podívejte na poslední stranu knihy "Všechny řitě světa i ta má"
To je on. Tak si ho představuji.
A v té malinké knížce, kde s ním dělá rozhovor - mimo jiných - i Sean Penn, tak je to poznat.

norrasun
norrasun 25.02.2018 v 09:35

Jo, jo, Bukowski, na tu svou první si dobře vzpomínám - Ženy, bylo mi tak dvacet a dal mi ji k přečtení tehdejší přítel. Pak jsem Bukowskému propadla, četla jsem to hlava nehlava.
Teď už nějak nemám potřebu, ale pořád pár knížek mám, něco se poztrácelo, rozpůjčovalo a nevrátilo..
Nicméně "řitě světa" s legendární fotkou vzadu mi zůstala a hned jsem se na ni koukla :)

Medunkavera
Medunkavera 25.02.2018 v 14:58

No . . . na knihu "Ženy," už mám v v hlavě něco připraveného, co chci napsat.
Ae . . . pořád to z tý hlavy nemůžu dostat...

Medunkavera
Medunkavera 25.02.2018 v 15:01

norrasun: To je prostě on. Viďte.

norrasun
norrasun 25.02.2018 v 20:06

Medunkavera: tak, tak..škoda, že už není možný se s ním naživo potkat..

Medunkavera
Medunkavera 26.02.2018 v 19:27

Ano, bylo by zajímavé se s ním setkat. Tak trochu ho popsal Robert Wennersten, který s ním dělal rozhovor a ten je popsán v malé knížce "Tvrdi hoši píšou básně."

Medunkavera
Medunkavera 09.03.2018 v 13:04

A dnes má výročí..
(Koukla jsem na zadní stranu jedné z jeho knížek. Tam to je.)



Vložit příspěvek