Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Bazar


FlLys
FlLys 19.05.2024 v 22:24

To už není možné prodávat na bazaru,aniž bych zaprodala své telefonní číslo?

Atuin
Atuin 20.05.2024 v 08:44

Podívat se určitě lze, při vkládaní knih a nákupu budou podmínky samozřejmně jiné.

Majsha
Majsha 22.05.2024 v 13:22

Zrovna jsem prodala knížku na Trhu knih o 500 dráž, než ji mám tady. Bída. Když někdo Databázi nezná a neví, že je tady bazar, tak i když si knížku na Databázi vygúglí, nenapadne ho, že ji tady může i koupit. Já už tady teď většinu inzerátů ani neprodlužuju a nejsem sama. Danovi je to evidentně jedno, Restorio asi maže dostačně.

vladimir3043
vladimir3043 22.05.2024 v 22:37

Vidím to podobně, tady nemá vůbec smysl už sypat do prodlužování inzerátů. Jinak horší web tak neskutečně zaplevelený reklamami snad neznám. Pracovat se s ním na PC už vůbec nedá, jak to odskakuje a dlouho se načítá kvůli vyskakujícím x oknům s reklamou, ale reklamu na bazar si nezaplatí nikde. Tím jak je upozadněný už reagují zájemci minimálně, přitom do nedávna to ještě fungovalo slušně. Proč bych měl platit ještě za odstranění reklam, když si platím za kredity.

Text příspěvku byl upraven 22.05.24 v 23:22

Tomprodej
Tomprodej 29.05.2024 v 19:45

U bazaru je zde nový, tedy pro mě nový modní trend. Někdo napíše zprávu s velkým zájmem o zakoupení určité knihy, bezodkladně v řádu několika minut či pár hodin mu odepíšu ale odpověď už nepřijde ačkoliv ten člověk je zde často a opakovaně aktivní a má povětšinou i pár kladných hodnocení v Bazaru. Stává se to čím dál častěji. Podle mého se buď jedná o falešné nicky anebo jsem měl pouze smůlu na nevychované jedince, kteří ani nedokáží slušně odpovědět, že již o knihu nemají zájem.

reader.007
reader.007 30.05.2024 v 08:18

Tomprodej:
To není jen tady, takových pseudozájemců se najde na všech prodejních platformách, snad jen s výjimkou trhuknih, tam musíte zakoupit knihu rovnou nebo se žádný kontakt nedovoluje a to ani v případě že byste rádi věděli podrobnosti o stavu knihy.
Já jako prodejce bych to odhadla asi tak, že na každý úspěšný prodej mi připadají dva takové, kdy "zájemce" se kterým jen ztrácím čas, smlouvá o ceně nebo je to přímo podvodník ve stylu "pošlu ti kurýra od pošty, posílám printscreen toho jak to funguje".

Ale co už. Když nechcete knížky prostě rovnou naházet do sběru, i s něčím takovým musíte počítat...


Tomprodej
Tomprodej 30.05.2024 v 09:03

reader.007:
Já s tím samozřejmě počítám akorát se mi zdá, že počet takových nicků zde narůstá téměř raketovou rychlostí a nejsou to zrovna nicky týden staré, mají i povětšinou pár kladných hodnocení ale je vesměs pravdou, že ty hodnocení jsou vždy cca 2 až 4 roky staré. Napíšou zprávu, odpovím za pár minut a nic, jsou aktivní denně ale napsat 3 slova, že ztratili zájem je jim za těžko. Bohužel jsem asi stará škola, když něco nechci nebo ztratím zájem tak to dám slušně vědět ale chápu, to bych chtěl moc

siena
siena 30.05.2024 v 11:35

Ono se podobné děje již delší dobu, jak jsem tak zachytila v různých diskuzích.

reader.007
reader.007 30.05.2024 v 22:53

To je ten dnešní spěch... Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů.
Taky se mi několikrát stalo, že když jsem na projevený zájem o knihu neodpověděla hned, ale až za několik hodin od obdržení poptávky "už si ji sehnali jinde".

helenkan
helenkan 30.05.2024 v 23:23

Mám zkušenost obráceně. Měla jsem zájem o knihu a prodejce se mi neozval. I když po mé zprávě přítomen byl. A po pár dnech jsem viděla, že je kniha rezervovaná. Stačilo mi napsat mám jiného zájemce a bylo by to v pohodě. Takové jednání mě taky neskutečně vytáčí. Podotýkám, že když jsem o knihu projevila zájem, ještě v rezervaci nebyla.

siena
siena 31.05.2024 v 08:40

Já jsem měla vždy velké štěstí, jak na prodejce, tak i kupující. Mám díky němu mnoho svých pokladů, včetně milého setkání při předání. Ale je to už hodně let zpátky...

Marthas
Marthas 31.05.2024 v 16:43

To Tom.prodej : Chápu. Já se s tímto chováním setkala pouze párkrát z pozice prodejce a to do zavedení zpoplatnění, protože teď prodávám jinde. I když zde mám volné kredity, tak je to nastaveno tak, že je to velmi nevýhodné a jde mi o princip. Vždy jsem prodávala prvnímu zájemci a nikdy nezvyšovala cenu, což jsem se dozvěděla, že takto prodává pouze hňup. Vždy jsem odpovídala dalšímu zájemci, pokud byla kniha už zamluvená. A párkrát se mi stálo, že zájemce ztratil zájem a už se neozval a nedal mi vědět, že ho již nemá, ale to až od jisté doby. Ale též mi pár lidí poděkovalo za info, vždy jsem jim říkala, že pokud by to neklaplo..., což se většinou nestalo, ale i tak jsem jim dala vědět. Jedné zájemkyni jsem i našla jiného prodejce, co tu knihu měl. Vše z toho chce čas. A někteří zájemci byli i dost nepříjemní a nebo nechápaví, jakto že knihu stále nabízím, když už je zamluvená... Cca. 25 provedených obchodů a pár historek, ale to už je za mnou. :(

Text příspěvku byl upraven 31.05.24 v 16:46



Vložit příspěvek